Ševci utnuli dlouhé čekání na výhru

Fotbalisté Zlína slaví první letošní body. Ševci po dvou porážkách a dalších jedenácti duelech loňské sezony, ve kterých brali maximálně bod, konečně zvítězili. Svěřenci trenéra Jana Jelínka doma zvítězili nad Teplicemi 3:0 a ukončili dlouhé pětiměsíční čekání na triumf ve FORTUNA:LIZE.

Moravany k první výhře v nejvyšší soutěži po třináct zápasech nasměrovali obránci. Skóre otevřel ve 34. minutě Róbert Matejov a krátce po změně stran zvýšil hlavou Lukáš Vraštil. Úspěch Fastavu pak v poslední minutě završil kapitán Tomáš Poznar.

Vytvořili jsme si spoustu příležitostí a dospěli k zaslouženému vítězství. To vždycky chutná, mám z něj radost, došli jsme k němu trpělivostí po dvou porážkách s kvalitními celky. Teplice jsme do ničeho většího nepustili, i když první půlhodina nebyla dobrá. Mohli jsme nastřílet ještě více branek,“ uvedl trenér Zlína Jan Jelínek.

S výkonem, který postupně gradoval, byl spokojený jenom částečně. „Prvních třicet minut bylo z naší strany strašně nervózní, nedařilo se nám, ale zlom přišel po prvním gólu. Naše vedení jsme mohli navýšit ještě do poločasu, kdy jsme měli další šance, nicméně jsme se uklidnili a dobře jsme vstoupili i do druhé půle,“ prohlásil Jelínek.

Zato skláři v Baťově městě zklamali a zůstali na nule. „Do utkání jsme vstoupili dobře a aktivně, měli jsme hru pod kontrolou, ale po vedoucím gólu domácích jsme nepochopitelně vyklidili pozice a přenechali iniciativu Zlínu, úplně jsme vypadli z role a přestali jsme věřit, že bychom mohli se zápasem něco udělat,“ hodnotil sobotní duel teplický kouč Radim Kučera.

První půle měla ještě jakž takž nějaké parametry, ale po přestávce jsme se i přes změny neprosadili, soupeř nás trestal z brejků. Závěr byl z naší strany vyloženě špatný. Jednáme o posilách, ale není to jednoduché, zvednout se nyní potřebujeme sami po nějakém dobrém výsledku. Nejlepší lék jsou body, ty dnes nepřišly, ani jsme se nesnažili zdramatizovat dění kontaktním gólem,“ dodal zklamaně Kučera.

FORTUNA:LIGA, 3. kolo

Fastav Zlín – FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 34. Matejov, 54. Vraštil, 90. Poznar

Rozhodčí: Petřík – Vlček, Hurych – Julínek (video)

Žluté karty: Hlinka – Jukl

Diváci: 2326.

Zlín: Dostál – Vraštil, Kolář, Procházka, Matejov (55. Fillo) – Hlinka (85. Tkáč), Conde – Dramé (85. Simerský), Hrubý (74. Čanturišvili), Reiter (74. Fantiš) – Poznar. Trenér: Kalivoda.

Teplice: Grigar – Laňka (46. Hasil), Knapík, Chlumecký, Hyčka (60. Mareš) – Černý (87. Švanda), Mareček, Jukl, Trubač (46. Krunert), Kodad (46. Moulis) – Ledecký. Trenér: R. Kučera