Ševci ukončili střelecký půst, generálku s Dunajskou Stredou rozhodl Černín

Fotbalistům Zlína závěrečný přípravný zápas letošní zimy výsledkově vyšel. Ševci v generálce na start jarní části FORTUNA:LIGY zvítězili v MOL Aréně nad domácí Dunajskou Stredou 1:0 a dodali si kuráž před nadcházejícími mistrovskými boji. Vyrovnaný duel v 85. minutě rozhodl střídající Jakub Černín.

Zlíňané se i proti DAC prezentovali velmi dobrou a organizovanou defenzivou, počtvrté za sebou neinkasovali. Navíc přerušili dlouhé čekání na vstřelenou branku.

K vidění ale nebyl žádný extra fotbal. Trenér Červenka měl pro sobotní utkání k dispozici téměř všechny hráče. V základní sestavě byl nejen uzdravený Fantiš, který ševce vedl z pozice kapitána, ale i dvě zimní posily. Kromě Nombila nastoupil od první minuty také útočník Schánělec.

Zápas se hrál v nádherné MOL Aréně, zato na těžkém terénu, který oběma týmům ztěžoval pohyb, kombinaci, rozehrávku. První poločas byl vyrovnaný, bez vážnějších šancí, většího vzruchu. Jako první zahrozila Dunajská Streda, rána Rochiny šla ale do boční sítě. Další příležitost si DAC vypracoval po rohovém kopu. K míči se dostal stoper Kaša. Jeho střelu ale odvrátil před brankovou čarou dobře postavený Nombil.

Ševci odpověděli pokusem Fantiše. Ve 24. minutě zahrával trestný z kop z výhodné pozice Bartošák, ale mířil jen do zdi. Brankáře Dostála po půlhodině hry střelou z dálky protáhl domácí stoper Brunneti. Zlínský gólman si pak poradil i s trestným kopem z levé strany, jinak moc práce neměl.

I druhá půle byla vyrovnaná s minimem zajímavých momentů. Útočné akce obou týmů brzdily nepřesnosti, takže moc šancí k vidění nebylo. Trenér Červenka v 56. minutě vyměnil tři hráče, na trávník poslal Vukadinoviće, Gonzaleze a Natchkebiu.

Zahrozila ale Dunajská Streda. Po standardní situaci Jürgense se k zakončení dostal stoper Brunneti, obránce Cedidla ale jeho pokus odvrátil na roh. Pátý tým slovenské Niké ligy hrozil hlavně po rohových kopech, centrech do šestnáctky, náš tým ale všechno úspěšně odvracel.

V 72. minutě se po pravé straně prohnal Trusa, jehož zpětnou přihrávku na poslední chvíli zblokoval stoper Didiba. Po rohu hlavičkoval Kaša mimo. Ševci se rovněž několikrát dostali do pokutového území soupeře, ale situace až na pár výjimek neřešili dobře. K pořádnému zakončení se dostal pouze Janetzký, jeho střelu domácí brankář vyrazil. Po nakrátko rozehraném rohu a přihrávce Natchkebii se do šance dostal Cedidla, mířil ale vedle. Dunajská Streda mohla skórovat po střele Jürgense, mířil jen do připraveného Dostála.

Ševci byli v závěru šťastnější a v 85. minutě utkání rozhodli. Gonzalez rychle rozehrál standardní situaci na Vukadinoviće, který balon předložil Cedidlovi. Jeho přízemní ránu ze sedmnácti metrů zblokovali domácí zadáci, střídající Černín jej ale zblízka uklidil do sítě.

Ševci si hubený náskok 1:0 ve zbytku utkání pohlídali a od pondělí se začnou chystat na Teplice. Právě na severu Čech vstoupí příští neděli do jarní části FORTUNA:LIGY.