Ševci před odletem na soustředění hráli s Vyškovem bez branek

Fotbalisté Zlína ve čtvrtečním přípravném zápase remizovali na Vršavě s druholigovým Vyškovem 0:0. Vyrovnané utkání moc vyložených šancí nenabídlo. Ševci byli aktivnější v první půli, soupeř zase několikrát zahrozil po změně stran. Stovka diváků se ale branky nakonec nedočkala.

Ševce ve čtvrtečním utkání z pozice kapitána vedl záložník Nombil. Na dresu měl číslo osmdesát. V sestavě zlínského týmu se poprvé v zimní pauze objevili brankář Rakovan a stoper Černín, fit je i další zadák Kolář a ze Španělska se vrátil čerstvý otec Gonzalez.

První poločas byl poměrně vyrovnaný, ani jeden z týmů si žádnou velkou šanci nevypracoval. Ševci byli aktivnější, dostali se i do několika zakončení, ale nebyli přesní. Ve 12. minutě se po chybné rozehrávce Vyškova dostal ke střele Janetzký, jeho pokus zblokoval obránce Sylla. Po dalším zaváhání soupeře pálil Gonzelez, brankář Stejskal ale míč kryl.

Vyškov takové možnosti neměl. Brankář Rakovan byl téměř bez práce. Vedoucí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začal útočit až po změně stran, kdy si zlínský tým vyzkoušel rozestavení 3-4-3.

Vyškov měl místy navrch, dostával se do koncovky. Schön ale střílel vedle a Fomba hlavičkoval po centru z pravé strany do tyče. Ševci si na začátku druhé půle vybrali horší pasáž, chvíli byli pod tlakem. V 67. minutě se ke střele proháčkoval Diallo, pálil ale mimo tři tyče.

Zlíňané se postupně zase zlepšili, rovněž několikrát zahrozili, ale celkově v ofenzivě předvedli málo. Za zmínku stojí snad jenom pokus Švachavedle. Největší příležitosti ševců v utkání měl v 82. minutě střídající Chibuike. Nigerijský forvard, který je ve Zlíně na testech, se do šance dostal po dravém průniku Ovesného a přihrávce Bobčíka, vyškovský gólman Stejskal ale skvěle zasáhl a balon vyrazil na roh.

Myslím, že jsme vypadali daleko lépe v prvním poločase, kdy jsme navrchu dokázali získat pár míčů, ale gólové vyústění to nepřineslo, takže to mě trošku mrzí. Soupeře jsme v prvním poločase k ničemu nepustili, líbila se mi kompaktnost a nasazení všech hráčů i velmi dobrý pohyb. Ve druhém poločase jsme si chtěli vyzkoušet rozestavení 3-4-3, s tím jsme se chvíli sžívali, takže to nebylo úplně ideální a hrozil více soupeř,“ zhodnotil bezbrankový duel trenér Zlína Bronislav Červenka.

Ševci dnes odletí na herní soustředění do Turecka, kde se budou chystat na start jarních odvet FORTUNA:LIGY. V Antalyi sehrají dva přípravné zápasy, po návratu pak ještě absolvují generálku proti Dunajské Stredě. Poslední střetnutí je na programu v sobotu 3. února.