Ševci po obratu slaví postup do osmifinále poháru. Rozhodl Vukadinović z penalty

Nedopustili překvapení, v poháru jdou dál. Fotbalisté Zlína zvládli středeční utkání 3. kola MOL Cupu, na hřišti třetiligového Uničova po obratu ve druhém poločase zvítězili 2:1 a těší se na osmifinále proti Baníku Ostrava. Úředním hracím termínem je středa 1. listopadu.

Postup favorizovaným hostům vystřelili po změně stran Filip Žák se střídajícím Vukadinem Vukadinovićem. Za domácí, kteří dohrávali bez vyloučeného záložníka Jana Ambrozka, skóroval hned v úvodu střetnutí Aleš Krč. Utkání sledovalo 940 diváků.

Výkon nebyl optimální. Zápas bychom měli zvládnout ve větším klidu, ale naštěstí se nám podařilo zápas otočit a postoupit,“ oddechl si po středečním pohárovém utkání zlínský trenér Pavel Vrba.

Fotbalisté Zlína přijeli do Uničova bez reprezentantů Tkáče, Slončíka a Bužka, do utkání nezasáhli ani zranění Čelůstka s Kovinićem.

Ve Zlíně je to tak, že máte určitý počet hráčů, z nichž jsou někteří klíčoví. Pokud nenastoupí, mužstvo si s tím těžko poradí. Didiba nám pomohl. Střed hřiště se výrazně změnil až jeho příchodem. Říkám to nerad, ale dneska je to pro nás klíčový hráč,“ prohlásil Vrba.

Ke Kamerunci se ale přidali i další borci, druhá půle už vyzněla pro ligový tým daleko lépe.

Hlavně jsme měli mnohem lepší a rychlejší mezihru. Přechodová fáze byla kvalitnější, což byl možná důvod toho, že jsme měli víc situací v pokutovém území. Samozřejmě nám pomohlo o vyloučení soupeře,“ ví dobře Vrba.

Uničov začal proti Zlínu výborně a ve čtvrté minutě se zásluhou Krče ujal vedení. Po téměř hodině hry vyrovnal Žák, od 69. minuty dohrávali domácí v oslabení po vyloučení Ambrozka. Hosté přesilovku zužitkovali v 76. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil Vukadinovič.

3. kolo MOL Cupu:

Sk Uničov - FC Zlín 1:2 (1:0)

Branky: 4. Krč - 58. Žák, 77. Vukadinovič z pen. Rozhodčí: Volek. ČK: 69. Ambrozek (Uničov). Diváci: 940

Sestava Zlína: Rakovan - Reiter, Cedidla, Kolář, Pidro (88. Číž) - Dramé (46. Didiba), Černín (69. Fantiš), Janetzký (90. Švach), Bartošák - Ndiaye (46. Vukadinovič), Žák. Trenér: Vrba.