Ševci na závěr podzimu zničili Hradec. Triumf přinesl poločas snů i zákroky Dostála

Na co sáhli, to jim vyšlo. Fotbalisté Zlína náramně zakončili podzimní část FORTUNA:LIGY. Ševci v závěrečném zápase letošního roku zničili Hradec Králové, votroky po nejlepším poločase sezony porazili 4:0 a před vánočními svátky nejlepším možným způsobem odměnili věrné fanoušky.

„Zápas pro nás začal fantasticky, skvěle jsme zvládli první poločas proti velmi silnému soupeři. Byli jsme efektivní, dobře jsme zvládali přechody do útoku a dávali jsme góly. Soupeř měl několik vyložených šancí, ale neproměnil je. Ve druhé půli nás podržel Standa Dostál, to nám pomohlo a uvolnilo nás to. Hradec spoléhal na vysoké hráče, v závěru tempo lehce opadlo. Podali jsme zodpovědný výkon a odčinili jsme týden starou vysokou porážku v Liberci," uvedl trenér domácích Červenka.

Moravané vstřelili všechny branky do přestávky. Dvakrát se trefil Filip Žák, další góly přidali Jakub Janetzký a Lukáš Bartošák. Hradec si v sobotním utkání 19. kola vypracoval více vyložených šancí, skvělý gólman Dostál ale neinkasoval a mužstvu výrazně pomohl k důležitému triumfu.

Navíc překonal klubový rekord v počtu nejvíce vychytaných nul! „Je to pro mě novinka, vůbec jsem to nevěděl. Řekli mi to až po utkání. Já tyto statistiky nesleduji, o to příjemnější překvapení to pro mě bylo. Mám z toho radost,“ přiznává Dostál.

Ševci doma zvítězili po čtyřech duelech a v nejvyšší soutěži si připsali nejvýraznější výhru od dubna, kdy při svém rekordu rozdrtili České Budějovice 5:1. Čtyřgólovým rozdílem triumfovali v lize od rozdělení federace teprve počtvrté.

V tabulce FORTUNA:LIGY přezimují na předposledním 15. místě, k dobru mají odložený duel se Slavií. Jarní odvety zahájí 10. února v Teplicích.

FC Zlín - FC Hradec Králové 4:0 (4:0)

Branky: 13. a 25. Žák, 40. Janetzký, 42. Bartošák. Rozhodčí: Kvítek - Nádvorník, Novák - Adámková (video). ŽK: Janetzký - Kodeš, Klíma, Leibl. Diváci: 1987.

Zlín: Dostál - Fantiš, Simerský, Didiba, Čelůstka - Bužek, Janetzký (88. Švach) - Vukadinovič (90. Kulíšek), Tkáč (83. Bobčík), Bartošák (83. Reiter) - Žák (90. Polášek). Trenér: Červenka.

Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Čech (46. Leibl), Horák - Kodeš, Kučera - Juliš, Pudhorocký (46. Čmelík), Krejčí (46. Šašinka) - Vašulín (65. Koubek). Trenér: Kotal.