Přejít k hlavnímu obsahu
Rehabilitace v Baťově nemocnici projde rekonstrukcí za bezmála 50 milionů korun

Rehabilitace v Baťově nemocnici projde rekonstrukcí za bezmála 50 milionů korun

Zlín

Baťova nemocnice získala dotaci ve výši téměř 50 milionů korun na revitalizaci rehabilitačního oddělení. Peníze budou použity na rekonstrukci a rozšíření oddělení i modernizaci samotné rehabilitační péče, která pomáhá pacientům po těžkých úrazech k návratu do běžného života.

 

Stavební úpravy budou probíhat v prostorách rehabilitačního oddělení, a to v lůžkové části i ambulancích, změnou projde také část budovy určená pro rehabilitační terapie a zázemí pro zdravotníky i pacienty.

 

Veškeré ambulance budou centralizovány do přízemí budovy, a to včetně 12 cvičeben pro individuální rehabilitace, součástí prostor je i prostorná tělocvična. Na místě stávajícího atria vzniknou dostavbou nové prostory pro ergoterapeutické místnosti,“ upřesnil primář Rehabilitačního oddělení KNTB Pavol Skalka.

 

Součástí stavebních úprav bude také vybourání starého bazénu, na jeho místě bude mít provoz fyzikální léčba. Lůžková část oddělení zůstane v 8. podlaží, dojde však k její celkové modernizaci.

 

Rekonstrukce Rehabilitačního oddělení KNTB má klíčový význam pro léčebné prostředí, bude přínosem pro zdravotníky i pacienty z hlediska plánování a vykonávání rehabilitačních terapií, důležitá je také jejich dostupnost a odpovídající kapacita,“ uvedla tisková mluvčí Baťovy nemocnice Dana Lipovská.

 

Projekt revitalizace byl zahájen letos na konci března, momentálně probíhá projekční fáze. Se stavebními pracemi se začne začátkem příštího roku 2025, hotovo by mělo být do jeho konce.

 

Foto: KNTB