Přejít k hlavnímu obsahu
Recidivista ze Zlína vydržel na svobodě jen deset měsíců

Recidivista ze Zlína vydržel na svobodě jen deset měsíců

Zlín

Jen deset měsíců na svobodě vydržel známý recidivista ze Zlína, než opět skončil ve vazbě. Tentokrát se dopustil trestných činů krádež a porušování domovní svobody, protože v uplynulých týdnech kradl v obchodech a vykrádal sklepy.

 

Třiatřicetiletý muž kradl od konce prosince v devíti různých prodejnách ve Zlíně a v Otrokovicích zejména kosmetiku, parfémy, holicí strojky, ale také nářadí.

 

Koncem prosince se vloupal do sklepních prostor bytového domu, kde ze tří sklepů odcizil společně s o dvacet let mladší pachatelkou jízdní kola, lyže a lyžařské boty,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Minulý týden zloděje v jeho zaměstnání zadrželi zlínští kriminalisté.

 

Recidivista má v rejstříku trestů jedenáct záznamů, zejména pro majetkovou trestnou činnost. Na svobodě si od posledního propuštění z výkonu trest nepobyl ani rok a půl a již deset měsíců po propuštění znovu kradl,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Kriminalisté muže obvinili ze dvou trestných činů a podali státnímu zástupci návrh na jeho umístění do vazby. Soudce okresního soudu návrh státního zástupce akceptoval a policisté muže po pobytu v policejní cele převezli do vazební věznice v Olomouci.

 

Trestní sazba je v tomto případě až tři roky odnětí svobody,“ doplnila Kozumplíková.