Ragbisté Zlína zdolali Slavii a slaví první extraligovou výhru po 30 letech

Zlínští ragbisté zaznamenali o velikonočním víkendu první extraligovou výhru po dlouhých třiceti letech. Moravané po pěti zápasech bez bodu překvapivě doma zdolali pražskou Slavii těsně 23:21, když ještě pět minut před koncem napínavého zápasu prohrávali 16:21!

Parádní finiš ale přinesl Zlínu historický triumf. „Dnes rozhodla naše větší chuť po vítězství. Za výkon ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Slavii jsme v této části hry přehrávali rojem i v útoku, jen se nám dlouho nedařilo skórovat. V závěru jsme to po sérii trestných kopů už dotlačili. Je to pro nás první výhra v extralize po třiceti letech,“ hlásil zlínský trenér a stále také příležitostný hráč Petr Juřík, který ocenil výkon Jacquese Heinricha Dumase.

Posila z jižní Afriky byla klíčovým hráčem svátečního utkání. Z pozice útokové spojky Dumas nejen položil dvě pětky, ale především zcela řídil hru Zlína. „Tým výrazně zvedl nahoru,“ souhlasí Juřík. Dumas viděl prostor. Věděl, kdy si má míč nechat a kdy ho dát, přesně rozděloval přihrávky, skvěle kopal,“ chválil zahraniční akvizici.

Zlín přitom ještě pět minut před koncem napínavého zápasu prohrával 16:21. V 76. minutě ale položila pětku útoková spojka domácích Dumas. Stejný hráč kopem položení přivedl Zlín k těsnému vítězství. To už ovšem Slavia dohrávala v oslabení, v 68. minutě obdržel červenou kartu Jan Fojtík, který přitom do zápasu naskočil až ve druhé půli.