Přejít k hlavnímu obsahu
Policie pátrá po řidiči, který předjížděl v zatáčce a ohrozil dvě vozidla

Policie pátrá po řidiči, který předjížděl v zatáčce a ohrozil dvě vozidla

Út 11. 1. 2022 - 10:00 Zlín

Nebezpečný manévr předvedl řidič osobního vozidla SUV v úterý 4. ledna mezi obcemi Velký Ořechov a Pašovice na Zlínsku. V nepřehledné zatáčce předjížděl v plné rychlosti přes plnou čáru a ohrozil tak další dvě vozidla, do jednoho z nich dokonce narazil. Z místa nehody okamžitě ujel.

 

Dopravní policisté pátrají po dvou řidičích osobních vozidel, kteří projížděli v úterý 4. ledna v 17:20 hodin úsekem mezi obcemi Velký Ořechov a Pašovice.

 

Dosud neznámý řidič osobního vozidla SUV tmavé barvy, pravděpodobně Toyoty RAV 4 roku výroby 2016 – 2018, při jízdě ve směru z Velkého Ořechova na obec Pašovice nerespektoval podélnou souvislou čáru a při jízdě zatáčkou začal vysokou rychlostí předjíždět před ním jedoucí vozidlo Škoda Octavia bílé barvy,“ popsala nebezpečnou dopravní situaci mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

 

V protisměru jelo další osobní vozidlo, jehož řidiče také ohrozil. Při zařazování zpět do svého jízdního pruhu narazil do přední části předjížděného vozidla. Piráta silnic však vůbec nenapadlo zastavit a incident řešit a z místa nehody okamžitě ujel. „Jen shodou šťastných okolností nedošlo při tomto manévru k závažnému či tragickému následku,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Policie zahájila po dvou účastnících dopravní nehody pátrání. „Pátráme jednak po viníkovi dopravní nehody, který měl s jistotou poškozenou pravou boční nebo zadní část vozidla, mohl proto v minulém týdnu vyhledat servis a nechat si toto poškození opravit. Hledáme také řidiče protijedoucího vozidla. Pokud nám můžete se ztotožněním těchto osob pomoci, ozvěte se na linku tísňového volání policie – 158,“ žádá veřejnost o pomoc Monika Kozumplíková.

 

Na záznam dopravní situace z kamery havarovaného vozidla se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=L21-TC--CDY&feature=emb_logo