Přejít k hlavnímu obsahu
Parkoviště v centru Zlína projdou postupnými uzavírkami. Jako první přijde na řadu Velké kino

Parkoviště v centru Zlína projdou postupnými uzavírkami. Jako první přijde na řadu Velké kino

Zlín

V období od června do září budou z provozu postupně vyřazena jednotlivá parkoviště v centru města. Důvodem je výměna buněk pro obsluhu parkoviště za závorový systém.

 

Postupné uzavírky a s nimi spojená omezení se budou týkat prostor na parkovištích Velké kino, Nad Tržnicí, Gahurova, Městské divadlo a Bartošova. Největší omezení, která mohou vyústit až do uzavírky daného parkoviště, budou probíhat nejméně 14 dní.

 

Jako první se uzavře parkoviště před Velkým kinem, kde začnou opravy příští týden, ale přípravy budou probíhat již dnes a v sobotu 4. června.

 

Po tyto dva dny bude provoz parkoviště plně funkční, ale bude zde probíhat demontáž buňky pro obsluhu parkoviště, řidiči tedy musí počítat s jistým omezením při vjezdu,“ upozornil tiskový mluvčí města Zlín Tomáš Melzer.

 

K úplné uzavírce parkoviště před Velkým kinem dojde ve dnech 6. - 17. června. Parkoviště bude v této době přístupné pouze pro zásobování jedním pruhem.

 

Úplná uzavírka bude platná již od půlnoci daného dne, tj. 6. června. Po započetí stavebních prací již nebude možné z parkoviště vyjet,“ informoval Melzer.

 

Město zároveň upozorňuje, že jednotlivé termíny se mohou změnit v závislosti na postup stavebních a montážních prací.

 

Děkujeme za pochopení a trpělivost s nastalými komplikacemi v rámci parkování v centru města. Prosíme, abyste si v případě potřeby předem rozmysleli parkování u výše zmíněných parkovišť obzvláště v době úplné uzávěry a předešli tak komplikacím v dopravě i přímo na místě,“ dodal Tomáš Melzer.

 

Foto: Město Zlín