Přejít k hlavnímu obsahu
Obchodní dům se opět zapojí do boje s rakovinou, z každého říjnového nákupu dá korunu na zlínskou onkologii

Obchodní dům se opět zapojí do boje s rakovinou, z každého říjnového nákupu dá korunu na zlínskou onkologii

St 28. 9. 2022 - 19:01 Zlín

Měsíc říjen bývá tradičně po celém světě zasvěcen boji s rakovinou prsu, jeho symbolem se stala růžová stužka. Proto se také Obchodní dům ve Zlíně „oblékne“ symbolicky dorůžova a výtěžek z celoměsíční akce Růžový říjen daruje Onkologickému oddělení Baťovy nemocnice, která z něj vybaví novou onkologickou ambulanci.

 

Vážíme si každé iniciativy, která podporuje prevenci a boj s rakovinou. Konkrétně rakovinou prsu u nás ročně onemocní více než sedm tisíc žen. Čím dříve je nádor odhalen, tím větší je šance se vyléčit. Proto je prevence a každé připomenutí této nemoci velmi důležité,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Markéta Pospíšková.

 

V loňském roce zakoupila nemocnice za výtěžek z Růžového října ve výši 115 tisíc 606 korun ultrazvuk na zavádění nitrožilních vstupů, které usnadní podávání léčby a výživy pacientům.

 

Také letos v rámci akce Růžový říjen pošlou obchody a gastro podniky Obchodního domu Zlín z každého říjnového nákupu korunu na transparentní účet ve prospěch Krajské nemocnice Tomáše Bati.

 

Mimo to mohou lidé přispět na účet nemocnice také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem. Návštěvníky k tomu budeme motivovat informační kampaní v obchodní pasáži,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

 

Už 1. října večer se navíc Obchodní dům symbolicky „převlékne“ do růžové barvy. Nepřehlédnutelný vzhled si Obchodňák uchová po celý první říjnový týden.

 

Akci podpoří také dva nejvýznamnější zlínské sportovní týmy – fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejový klub PSG Berani Zlín, kteří Růžovému říjnu zasvětí doprovodný program jednoho z říjnových zápasů.