Přejít k hlavnímu obsahu
„Nejvánočnější bar“ v Obchodním domě zdobí 12 tisíc baněk! Jejich výroba zabrala celý měsíc, instalace čtyři dny

Nejvánočnější bar zdobí 12 tisíc baněk! Jejich výroba zabrala celý měsíc, instalace čtyři dny

Zlín

Bar 1931 ve zlínském Obchodním domě zdobí už několik dní dvanáct tisíc vánočních baněk. Unikátní výzdoba vznikla ve spolupráci s předním tuzemským výrobcem baněk Irisa z nedalekého Vsetína.

 

Ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lustry, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu tvoří neobyčejnou atmosféru, díky níž nyní bar v přízemí Obchodního domu přitahuje pozornost kolemjdoucích.

 

Použité baňky představují jeden z oblíbených trendů vánoční výzdoby posledních let. Právě zemité odstíny jsou stále velmi žádané. Hitem letošního roku jsou také modré ozdoby s různými motivy,“ upřesnil šéf marketingu a obchodu Irisy Vlastimil Juřička.

 

Baňky, které zdobí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun. „S firmami sice spolupracujeme a děláváme pro ně na zakázku baňky na míru, ale tady je to množstvím ozdob i způsobem použití rarita. Do něčeho takového jsme šli poprvé, nápad nás zaujal a z výsledku mám velkou radost. Vnímám to i jako hold poctivé ruční práci, na které si v Irise zakládáme,“ dodal Vlastimil Juřička.

 

Irisa vyráběla baňky pro „nejvánočnější bar“ celý jeden měsíc. Následná instalace si vyžádala čtyři dny a práci desítek rukou: každou baňku bylo potřeba opatrně navázat na závěsný drátek a uchytit do speciální sítě na stropě, na závěr přibyly ještě doplňkové dekorace.

 

Do zdobení se zapojili kolegové a kolegyně napříč Bistrotékou, bylo to pracné, od rána do večera, ale stálo to za to. Věříme, že se Zlíňané přijdou pokochat a užít si neobyčejnou sváteční atmosféru,“ dodala Simona Stavjaňová, manažerka Bistrotéky Valachy, jíž je Bar 1931 součástí.

 

Návštěvníci se mohou přijít podívat kdykoli během dne. Bar je totiž otevřen nejen ve večerním čase, ale denně již od 11 hodin, protože se zde nabízí i polední menu, odpolední káva, dezerty či studentské drinky.

 

„Nejvánočnější bar“ je jednou z řady aktivit, kterými chce Obchodní dům Zlín zpříjemnit lidem advent. „V závěru listopadu také před budovou rozsvítíme vánoční strom a zájemci se opět budou moci během adventu svézt ve vánočním kole, které už se u nás stalo tradičním koloritem. Plánujeme i menší vánoční trh se stánky s občerstvením, čekáme ještě na potřebná povolení. Už jsme také zprovoznili venkovní a vnitřní sváteční osvětlení, které je velkým lákadlem hlavně pro rodiny s dětmi,“ dodala manažerka Obchodního domu Soňa Ondřejová.

 

Kdo si chce „vánočně“ pochutnat, může zajít v neděli 4. prosince na speciální brunch Bistrotéky Valachy do Galerie Desítka v nejvyšším, desátém podlaží Obchodního domu. Tématem brunche budou „Vánoce letem světem“, návštěvníci díky tomu ochutnají tradiční vánoční speciality různých zemí.

 

Na Štědrý den 24. prosince bude Bistrotéka Valachy opět nabízet šnečí speciality všem kolemjdoucím, kteří si budou chtít zpestřit čekání na večerní nadílku procházkou Zlínem a lehčím postním obědem.

 

Foto: archiv Baru 1931