Přejít k hlavnímu obsahu
Na úvod nadstavby remíza. Zlín urval bod s Jabloncem, Slovácko okradlo Plzeň

Zlín

Fotbalisté Zlína i Slovácka na úvod nadstavbové části remizovali. Ševci hráli doma s Jabloncem nerozhodně 1:1, celek z Uherského Hradiště okradl Plzeň, kde vydřel bod po remíze 2:2.

Krajští rivalové výsledek brali. Vzhledem k průběhu utkání nám sice dva body budou chybět, ale jeden získaný odpovídá dění na hřišti. Stáhli jsme náskok týmů na barážových pozicích na jeden a čtyři body, stále žijeme a nyní musíme něco uhrát venku,“ říká trenér Zlína Pavel Vrba.

Pozitivní byl i kouč Slovácka Martin Svědík. „Jsem samozřejmě spokojený, že jsme za nepříznivého stavu reagovali, dvakrát vyrovnali a máme bod, ale určitě nemůžu být spokojený s určitými pasážemi hry. Ať už to byl první poločas nebo některé věci ve druhém poločase. Ale musím si cenit toho, že mužstvo pracovalo až do konce,“ prohlásil.

V Plzni všechny branky padly až ve druhém poločase. Viktorii poslal do vedení kapitán Lukáš Hejda, tým z Uherského Hradiště odpověděl zásluhou Jana Kalabišky. Střídající Rafiu Durosinmi v 74. minutě vrátil domácím náskok, ale další náhradník Filip Vecheta stanovil konečný výsledek.

Slovácko počtvrté z posledních pěti kol neprohrálo a je páté s jednobodovým mankem na Bohemians.

„V tabulce máme bod navíc, příště jedeme na Bohemku. Myslím, že budou rozhodovat právě zápasy s ní a s Olomoucí," uvedl Svědík.

Zlínští sice tři kola po sobě neprohráli, v tabulce ale zůstali poslední s jednobodovou ztrátou na patnácté Pardubice a s osmibodovým mankem na první pozici mimo baráž.

Jablonec poslal na Letné do vedení v 52. minutě Pavel Šulc, vzápětí vyrovnal střídající Nedeljko Kovinič.

Vzájemný duel v nejvyšší soutěži skončil nerozhodně pošesté za sebou, ševci v lize neporazili Severočechy už 20 zápasů.

„Jablonec byl v prvním poločase výrazně lepší, trefil tyč a břevno, tahali jsme za kratší konec. Ve druhém se to změnilo, byli jsme důraznější. Velkou roli hrálo počasí, muselo se to zjednodušit,“ dodal Vrba.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:2 (0:0)

Branky: 47. Hejda, 74. Durosinmi - 64. Kalabiška, 76. Vecheta. Rozhodčí: Petřík - Machač, Matoušek - Klíma (video). ŽK: Kopic (Plzeň). Diváci: 7716.

Plzeň: Staněk - Řezník (72. Durosinmi), Kaša, Hejda, Holík - Kalvach, Ndiaye (72. Květ) - Sýkora, Vydra (59. Kopic), Mosquera (83. Vlkanova) - Chorý (83. Kliment). Trenér: Bílek.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček (56. Trávník) - Petržela (90.+1 Juroška), Mihálik (75. Šašinka), Holzer (56. Sinjavskij) - Brandner (56. Vecheta). Trenér: Svědík.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

FC Trinity Zlín - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 60. Kovinič - 52. Šulc. Rozhodčí: Zelinka - Pečenka, Kotalík - Radina (video). ŽK: Didiba, procházka, Vrba (trenér) - Král, Polidar. Diváci: 3371.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Procházka - Hrubý, Didiba (56. Tkáč) - Vukadinovič (86. Bartošák), Slončík (90.+1 Janetzký), Fantiš (56. Dramé) - Kozák (56. Kovinič). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Král, Souček - Šulc, Jovovič (77. Černák), Hübschman, Považanec, Polidar (90.+1 Surzyn) - Ikaunieks (77. Patrák), Chramosta. Trenér: Horejš.

Autor: Michal Konečný