Přejít k hlavnímu obsahu
Na podporu zlínské onkologie se Obchodní dům rozsvítil narůžovo

Na podporu zlínské onkologie se Obchodní dům rozsvítil narůžovo

Út 5. 10. 2021 - 20:01 Zlín

Až do 7. října bude Obchodní dům Zlín ve večerním čase „svítit“ růžově. Neobvyklý vzhled známé baťovské dominanty je součástí akce Růžový říjen, kterou pořádá Obchodní dům s Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně ve prospěch zlínské onkologie. Akce byla slavnostně zahájena v pátek 1. října a provázel ji happening s působivou světelnou show.

 

Několikaminutovou projekci připravil zlínský fotograf a výtvarník Jsf Abb s Marianem Cekotou, Lukasem Kubou a Studiem Cigánov ve spolupráci s výrobcem profesionální techniky z Valašského Meziříčí ROBE Lighting. V duchu osvětového tématu projekce symbolicky ukázala „cestu naším barevným životem, který zůstává barevný i přes veškeré jeho černobílé zkoušky.“

 

Růžový říjen se zařadil mezi akce, které každý rok po celém světě podporují boj s rakovinou prsu a s tím spojenou osvětu. Výtěžek obdrží onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati. „Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách Obchodního domu putuje koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Mimo to mohou zájemci přispět na účet také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem. Kartičku s číslem účtu obdrží v obchodech,“ říká manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

 

Akci Růžový říjen doprovodí vedle netradičního osvětlení další akce. Některé podniky v Obchodním domě připravily na říjen speciální „růžové“ nabídky nebo služby za akční ceny. Zajímavostí je například tříchodové Růžové menu v Bistrotéce Valachy, která z něj pošle na transparentní účet rovnou 50 korun. Bar 1931 láká na speciální nabídku růžových drinků, cukrárna Delikana na růžové latté či Pink donuty.

 

Onkologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati použije výtěžek z Růžového října na pořízení ultrazvuku na zavádění nitrožilních vstupů, jenž usnadní podávání léčby a výživy pacientům. „Moc si této iniciativy vážíme. Každá akce, která podporuje boj s rakovinou, má smysl. Některou z forem rakoviny onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější. Podpora výzkumů, dalších možností léčby i investice do stávajících onkologických center jsou proto velmi důležité. O onkologických onemocněních a jejich screeningu by se mělo co nejvíce mluvit, protože včasný záchyt rakoviny může pomoci zachránit mnoho životů,“ doplnila primářka onkologického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati Markéta Pospíšková.