Přejít k hlavnímu obsahu
Na náměstí T. G. Masaryka se bude vzpomínat na Václava Havla

Na náměstí T. G. Masaryka se bude vzpomínat na Václava Havla

Pá 17. 12. 2021 - 19:01 Zlín

Přesně deset let uplyne v sobotu 18. prosince od smrti Václava Havla. Po celé České republice se proto zítra budou konat vzpomínkové akce, kde si lidé tuto velkou osobnost moderních českých dějin připomenou.

 

Disidenta, státníka a dramatika si zítra lidé připomenou také ve Zlíně, kde se na náměstí T. G. Masaryka u Lavičky Václava Havla od 17 hodin uskuteční vzpomínková akce „10 let bez Václava Havla“.

 

Vzpomínky na prvního prezidenta samostatné České republiky zazní z úst jeho souputníků, osobností disentu a Občanského fóra ve Zlíně Stanislava Devátého a Bedřich Koutného. Za Městské divadlo Zlín vystoupí také Rosťa Marek s úryvky textů Václava Havla.

 

Už od čtvrtka jsou po městě na plakátovacích plochách k vidění fotografie Vojtěcha Herouta, ze kterých zvědavě „nakukuje“ právě Václav Havel. Na původním snímku, který získal Cenu diváků výstavy Czech Press Photo 2011, fotograf zachytil Václava Havla při premiéře filmu Odcházení.„Naší motivací k uspořádání setkání není smutek, ale naděje, jejímž ztělesněním je právě Václav Havel a jeho životní příběh. Také vědomí, že nic netrvá věčně aneb slovy Václava Havla: Až to bude nejblbější, tak najednou se to začne obracet k lepšímu. Což má letos hned několik významů,“ říkají organizátoři akce.

 

Vzpomínkovou akci organizuje Iniciativa pro instalaci Lavičky Václava Havla ve Zlíně, Městské divadlo Zlín, Milion chvilek pro demokracii a Zlínská křižovatka.

 

Foto: Vojtěch Herout