Přejít k hlavnímu obsahu
Na lince 32 ve Zlíně se ještě změní jízdní řády

Na lince 32 ve Zlíně se ještě změní jízdní řády

Ne 16. 1. 2022 - 08:01 Zlín

Po změně trasování autobusové linky MHD č. 32, která nastala od 1. ledna 2022, dojde od pondělí 17. ledna ještě k dílčím úpravám jejích jízdních řádů. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice tak pružně zareaguje na poznatky z prvních deseti dnů provozu a shromážděné připomínky cestujících.

 

 

Je poměrně obtížné u nové linky nebo u linky, kde se zásadním způsobem změnilo trasování, na první pokus nastavit jízdní řády tak, aby zcela vyhovovaly většině cestujících a respektovaly také všechny vzdálenější přestupní vazby, časy nástupů do zaměstnání apod. Je to i případ linky 32. Pečlivě jsme sledovali první dny jejího změněného provozu a vážně se zabývali všemi připomínkami, které přicházely od cestujících i firem. Výsledkem bude dílčí změna jízdních řádů, která vstoupí v platnost velmi rychle – již od pondělí 17. ledna,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

 

Na autobusové lince 32, která spojuje místní část Kudlov, centrum Zlína, čtvrť U Majáku a čtvrť Filmové ateliéry, dojde od 17. ledna za účelem zajištění včasného návozu do zaměstnání, aniž by lidé museli příliš brzy vstávat, k uspíšení odjezdů současných spojů v ranní špičku o 3 – 5 minut. S potřebnou časovou rezervou takto zůstane zachována také přestupní vazba na trolejbusové linky v centru města.

 

Další změnou bude přidání školního spoje z Kudlova v 7:38. Spoj bude veden přes zastávku Zimní lázně a Školní a bude ukončen u Sportovní haly v 7:58.

 

Třetí okruh změn se týká uspíšení večerních spojů (kolem 22 hodin) z Filmových ateliérů. Měli o to zájem zástupci firem, jejichž zaměstnanci potřebují po skončení odpolední směny lepší návaznost na meziměstské autobusové linky. Všechny spoje linky 32 z Filmových ateliérů po 21:30 byly uspíšeny o 10 minut s výjimkou posledního ve 23:00 hodin, který zůstává v původní časové poloze.

 

Prosíme cestující, aby si koncem tohoto týdne prohlédli nové jízdní řády na zastávkách, na internetových stránkách www.dszo.cz nebo si stáhli aktualizované datové soubory pro offline jízdní řády v mobilních telefonech. Doufáme, že přijaté změny většina našich cestujících uvítá,“ dodal Jan Tesař.