Na čele o šest bodů! Sledge hokejisté Zlína zvítězili i v Olomouci

Sledge hokejisté Zlína naplno bodovali i ve čtvrtém utkání sezóny, když zvítězili na ledě Olomouce 4:2. Proti tuhé defenzivě soupeře otevřel skóre v závěru první třetiny Joppa, který byl u všech gólů svého týmu. Dva dal a na další dva nahrál. Od jeho trefy v 15. minutě už Zlínští po celou dobu utkání vedli.

Myslím si, že z naší strany to nebyl úplně nejlepší zápas, na druhou stranu kluci z Olomouce to měli trochu jednodušší, neboť narušovat hru soupeře je o něco lehčí než hru tvořit. My jsme si hru nechali narušovat až moc, neroztahovali jsme ji, nevyužívali jsme náš potenciál. Musím pochválit brankáře Olomouce, měl velmi dobré zákroky,“ pověděl po zápase Dávid Korman, jehož tým celkově přehrál soupeře na střely na branku 33:5.

Pro něj osobně to byl trochu speciální zápas, neboť do Zlína přišel právě z Hané v lednu roku 2019. A i proto jej nedělní duel o něco víc bolel. „Měl jsem nějaká echa, že kluci chtějí do mě jít, počítal jsem s tím a snažil jsem se to i vracet. Myslím, že jsme tam měli pěkné hity,“ směje se třiadvacetiletý forvard, který musí být taky nadšený z toho, jak Zlín odstartoval do ligy. V úvodních čtyřech zápasech z deseti v základní části zatím neztratil ani bod.

„Jsme skoro v polovině a zatím to vypadá skvěle. Nebudeme se moc skrývat, každý se dívá na první dvě pozice zaručující Superfinále a jsme rádi, že se k nim přibližujeme,“ řekl Dávid Korman.

Díky dalšímu tříbodovému večeru se tak na čele tabulky trhli do šestibodového náskoku, druhé Pardubice však mají odehráno o zápas méně. Liga pokračuje pátým kolem v sobotu 23. října, do Zlína přijede Havířov.

Olomouc se po celé utkání prezentovala bojovným výkonem zaměřeným na tuhou defenzivu a občasnými pokusy o brejky, obecně se však dá říci, že Zlínští měli duel od úvodního buly pod kontrolou.

Velké šance měli Ferenčík, Joppa nebo Ligda, který nastřelil tyčku. Skórovat mohli i další útočníci SHK, po celý zápas však skvěle chytal gólman Hanáků Michal Černoch. Poprvé překonat jej se povedlo Zlínu až 35 sekund před první sirénou, kdy Joppovu pobídku tečoval přesně k tyči Marian Ligda. Úvodní dějství vyhráli Zlínští na střely 13:0.

I v prostřední části pokračovala převaha LAPPu, hned po 69 vteřinách po pauze zvyšoval na 2:0 Martin Joppa, který si zpoza brány vyjel až mezi kruhy a zamířil přesně nad rameno Černocha. Poprvé ke střeleckému pokusu se dostali domácí ve 21. minutě, ale rovnou to byla šance jako hrom. Jedlička jel sám na Matouška, ten ale souboj vyhrál.

Na druhé straně už se z gólu radoval Korman, ani jeho pokus ale za brankovou čáru neprošel.

Dlouho trvající stav 2:0 nakonec změnili Hanáci ve 32. minutě. Spolupráce dvou mladých útočníků Radima Mikuše a Radka Jedličky se proměnila v brejk, který zakončil druhý jmenovaný. Rozdíl jedné branky ale nevydržel dlouho, za dvě minuty z kruhu přesně pálil Zdeněk Hábl – 3:1.

Následně hosté vyhráli vhazování, opět Zdeněk Hábl zavezl puk do útočné třetiny a nahrávkou před branku našel zcela osamoceného Martina Joppu, jenž zvyšoval na rozdíl tří branek pouhých sedm vteřin po předchozí trefě.

Zlínští do konce duelu ještě jednou chybovali v defenzivě, ve 40. minutě snížil na konečných 2:4 domácí Radim Mikuš.

Olomouc – Zlín 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 32. Jedlička (Radim Mikuš, Večerek), 40. Radim Mikuš (Jedlička, Klíma) – 15. Ligda (Joppa), 17. Joppa (Ligda), 34. Hábl Z. (Joppa), 34. Joppa (Hábl Z.). Rozhodčí: Cik, Stejskal. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 5:33. Vhazování:20:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Olomouc: Černoch – Jedlička, Kardoš – Hlinka, Zajan, Novák, Buriánek, Klíma, Večerek, Mikuš Radim, Rumplík.
Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z. Hábl, Ferenčík – Joppa, Ligda, Zdražil – Korman, D. Hábl, Turic – Panák.