Přejít k hlavnímu obsahu
Kromě on-line projekcí nabídne Zlín Film Festival trháky v autokině

Kromě on-line projekcí nabídne Zlín Film Festival trháky v autokině

Zlín

61. ročník největšího a nejstaršího filmového festivalu svého druhu na světě startuje už příští pátek 28. května a potrvá do 1. června. Kromě on-line programu nabídne Zlín Film Festival – díl 1. například projekce v autokině nebo festivalové výstavy.

 

Zlín Film Festival – část 1. se uskuteční téměř kompletně v online prostoru. „V době konání festivalu stačí přijít na náš web a vybrat si některou z 10 sekcí filmového nebo doprovodného programu. Vstoupit do nich bude možné od pátku 28. května, ale už nyní je možné se s obsahem programu seznámit, aby třeba divákům něco zajímavého neuteklo,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová. Upozorňuje také, že některé projekce a pořady budou mít svoji premiéru v konkrétní časy, jiné naopak budou k dispozici v průběhu celého festivalu.

 

Pro pořady vysílané v reálném čase vybudovali organizátoři speciální studio v sídle Zlín Film Festivalu na Filmových ateliérech. Tam zamíří nejen hosté k interaktivním besedám a rozhovorům, ale také se zde v pátek 28. května v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení festivalu v rámci komponovaného audiovizuálního pořadu plného povídaní se zajímavými osobnostmi. „Těšíme se, že v našem festivalovém studiu přivítáme během celého dne spoustu atraktivních hostů, s nimiž se vydáme po zlínské filmařské stopě, a to nejen do minulosti, ale také do současnosti,“ uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura.

 

Nově zařadili organizátoři do programu na festivalový víkend také projekce v autokině. „Po loňském úspěchu nabídneme tentokrát divákům hned tři filmová představení. Půjde o trháky Le Mans ´66, Bohemian Rhapsody a novou českou komedii Bábovky podle úspěšné knižní předlohy Radky Třeštíkové,“ pozvala do autokina umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že projekce začínají od 21.30 hodin na parkovišti u ZOO Lešná.

 

Součástí doprovodného programu bude virtuální galerie na náměstí Míru a také výstavy ve Zlatém jablku – expozice 24. Salonu filmových klapek a výtvarná díla zrakově postižených dětí a mládeže z Mezinárodní výtvarné soutěže Radost tvořit.

 

Podzimní část 61. Zlín Film Festivalu by se měla uskutečnit od 9. do 15. září v obvyklém formátu, tedy s klasickými projekcemi soutěžních i dalších filmů a doprovodným programem korespondujícím s nosným tématem letošního ročníku, kterým je „Literatura ve filmu“.

 

Foto: Zlín Film Festival