Přejít k hlavnímu obsahu
Kotásek se stal sportovním ředitelem hokejových Beranů

Kotásek se stal sportovním ředitelem hokejových Beranů

Pá 28. 5. 2021 - 08:00 Zlín

Z dosavadního vedoucího mužstva se stal sportovní manažer. Bývalý hokejista Martin Kotásek ve Zlíně povýšil, někdejší sedmačtyřicetiletý útočník od nadcházející extraligové sezony přebírá u Beranů od Roberta Svobody část zodpovědností a pravomocí.

 

Přebírám manažerskou funkci, ale nadále bude probíhat velmi úzká spolupráce s jednateli klubu a hlavním koučem. Na starosti mám především administrativní agendu, prodlužování smluv a vyjednávání s hráči,“ upřesnil na klubovém webu Beranů Martin Kotásek.

 

Kompetencí práce nového sportovního manažera bude výhradně extraligový tým mužů a nikoliv zlínská mládež. Kotásek zároveň zůstává ve funkci vedoucího extraligového mužstva, kterou vykonává od léta 2014.

 

Vedoucím sportovního úseku, jenž nese plnou odpovědnost za skladbu hráčského kádru extraligového týmu Zlína i nadále bude hlavní kouč Beranů Robert Svoboda, který však dostane větší prostor k trenérské práci. „Spolupráce trenéra se sportovním manažerem je vždy v úzkém propojení. Nejedná se o nestandardní řešení, ale běžný jev v hokejových klubech. Manažerská práce nyní převáží na stranu Martina. Je to správný směr, abych měl více časového prostoru pro trenérskou činnost,“ uvedl třiapadesátiletý kouč.

 

S Kotáskovým povýšením problém nemá. „S Martinem jsem v každodenním kontaktu a spolupracujeme na velmi dobré úrovni. Máme podobný pohled na současný hokej, což není zrovna málo,“ dodal Svoboda.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín