Přejít k hlavnímu obsahu
Jubilejní padesátý ročník Barumky je tady

Jubilejní padesátý ročník Barumky je tady

Po 23. 8. 2021 - 18:03 Zlín

Jubilejní padesátý ročník dlouho očekávané Barum Czech Rally je už za dveřmi. Řvoucí motory silných aut rozezní krajské město už tento pátek i za přítomnosti natěšených fanoušků u trati.

 

Už tento pátek ve Zlíně propukne velký sportovní svátek. V ulicích Zlína se pojede jedna z nejstarších soutěží v rally na evropském kontinentu - Barum Czech Rally Zlín. Závod se také tentokrát uskuteční pod hlavičkou tradičního partnera Continental Barum s.r.o., který je generálním partnerem přehlídky rychlých vozů na východě Moravy od samého začátku, tedy od roku 1971.

 

Je pro nás velkou ctí, že po celou historii Barum Czech Rally Zlín jsme generálním partnerem tohoto prestižního závodu. Že nás čeká výjimečný ročník, poznám ještě dřív, než vyjdou oficiální startovní listiny. Oba pánové Regnerové mě vždy navštíví a každý rok požadují víc a víc místa pro servisní zónu,“ usmál se jednatel společnosti Libor Láznička. Barumce popřál, aby vzkvétala a nepostihl ji loňský scénář, kdy kvůli pandemii koronaviru musel být jubilejní padesátý ročník odložen. „Rok 2020 byl opravdu velmi špatný. Doufejme, že se bude situace stabilizovat a průběh soutěže v těchto trochu ztížených podmínkách bude pro všechny zajímavý a pro diváky zážitkem,“ dodal Libor Láznička.

 

Dobrou zprávou pro fanoušky tedy je, že zlínští pořadatelé organizují letošní Barumku i s přítomností diváků na rychlostních zkouškách. Pro vstup do servisní zóny Barum Czech Rally Zlín v Otrokovicích a do VIP míst je však nutné splnit jednu z podmínek tzv. „OTN“, tj. prokázat se certifikátem o očkování proti covid-19, negativním testem nebo potvrzením o prodělání nemoci v posledních 180 dnech.

 

Diváci se mohou nechat otestovat přímo na místě, a to ve Zlíně na parkovišti pod sportovní halou (v pátek 27. srpna), nebo v Otrokovicích v blízkosti servisní zóny na parkovišti OK Trans (od čtvrtka 26. do neděle 26. srpna). Děti do 6 let mají povolen vstup bez nutnosti testu.