Přejít k hlavnímu obsahu
Japonské turisty by Zlín zaujal, jeho genius loci je výjimečný, říká velvyslanec Japonska Nagaoke Kanuke

Japonské turisty by Zlín zaujal, jeho genius loci je výjimečný, říká velvyslanec Japonska Nagaoke Kanuke

Zlín

Krajské město navštívili v uplynuých dnech vzácní hosté. Do Zlína přijeli velvyslanci Malajsie, Irska a Japonska a také zástupci partnerských měst Partizánske a francouzského Romans. Setkání s vedením zlínské radnice neměla pouze zdvořilostní charakter.

 

Debata s velvyslankyní Malajsie Suzilou Bintiovou Mohdovou Sidekovou se týkala možné spolupráce ZOO Zlín v Lešné s jedním z malajsijských zooparků. Zajímavostí je, že zájem o kooperaci přichází právě z malajsijské strany. Tématem rozhovorů byla také ekonomika, konkrétně možnosti zlínských firem na trzích v Malajsii a Asii.

 

Zatímco setkání s irským velvyslancem Alanem Gibbonsem bylo spíše neformální, rozprava s velvyslancem Japonska Nagaoke Kanukem může mít pokračování ve formě zlínské účasti na světové výstavě EXPO 2025 v Ósace.

 

Zlín je pohledné město, jeho genius loci je výjimečný a japonské turisty by nepochybně zaujal. Ovšem jestli je chcete oslovit a do vašeho krásného města přilákat, musíte se jim sami prezentovat. Příležitost k tomu bude už za rok v Ósace na EXPO. Zlín jednoznačně má co nabídnout, jeho architektura je úžasná,“ uvedl Nagaoke Kanuke, který zlínského primátora Jiřího Korce osobně pozval k návštěvě EXPA.

 

Korec jednal v minulých dnech také se svým protějškem z partnerského města Partizánske Jozefem Božikem, jeho místostarostou Vladimírem Karáskem a představitelem Romans, které zastupoval ředitel Romans International Patrick Girault.

 

Probírala se společná témata vzájemné spolupráce partnerských měst nebo účast dětí v mládežnické porotě zlínského filmového festivalu, kde letos za Partizánske zasedli Simon Hýrošš a za Romans Julien Audibert,“ přiblížil jednání mluvčí Zlína tomáš Melzer.

 

V případě Romans je v jednání podpora výměnných pobytů žáků jazykové školy ZŠ Kvítková se základní školou z Romans, a také prohloubení spolupráce Francouzů s Rugby clubem Zlín.

 

Foto: Město Zlín