Přejít k hlavnímu obsahu
Jak dopadly volby v okresních městech Zlínského kraje?

Jak dopadly volby v okresních městech Zlínského kraje?

Zlín

Sečteno, podtrženo. Výsledky komunálních voleb už jsou známé také ve všech obcích Zlínského kraje. Podívejte se, kteří zastupitelé zabodovali v okresních městech – Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně.

 

Zlín s přehledem ovládlo hnutí ANO

V krajském městě volili Zlíňané dohromady 41 zastupitelů. Nejvíce křesel v krajském městě získali kandidáti hnutí ANO, celkem 309 655, kteří budou mít v zastupitelstvu 14 křesel. Do nich usedne stávající primátor Jiří Korec, který se svými 8 524 hlasy vyhrál komunální volby naprosto s přehledem, dále Pavel Brada, Michal Čížek, Jana Bazelová, Miriam Chmelová Holbová, Zdeněk Lacina, David Vychytil, Martin Mlčák, Tomáš Krajíček, Lucie Pluhařová, Václav Kovář, Roman Kaňovský, Bronislav Janda a Dana Kovaříková.

 

Druhou nejúspěšnější stranou byl Zlín 21. Ten do zastupitelstva vyšle 7 kandidátů - Čestmíra Vančuru, Petra Sáhu, Tomáše Dudáka, Martina Pášmu, Kateřinu Pešatovou, Jaroslava Juráše a Lukáše Trčku. Stejný počet zastupitelů bude ve Zlíně mít také ODS, a sice Tomáše Goláně, Pavla Konečného, Hynka Steska, Miroslava Chalánka, Martinu Hladíkovou, Milana Foukala a Lubomíra Trauba.

 

Své 4 zastupitele bude mít také SPD. Jsou jimi Pavel Sekula, Stanislav Skála, Monika Špalková a Břetislav Prchal. Ani KDU-ČSL s podporou TOP 09 a nezávislých kandidátů nepřijde zkrátka. Bude mít v zastupitelstvu 3 své zastupitele, a sice Aleše Dufka, Michaelu Blahovou a Vojtěcha Volfa. Ve volbách se umístili také kandidáti STAN. Ti proměnili 3 své kandidatury. Do zastupitelstva usedne Kateřina Francová, Ivo Mitáček a Pavel Simkovič. Nakonec je zde také strana Pirátů, která proměnila taktéž 3 své šance. Volbami úspěšně prošli Jiří Robenek, Jiří Jaroš a Zuzana Fišerová.


 

V Uherském Hradišti byly volby velice vyrovnané

Celkem 27 zastupitelů bylo voleno v Uherském Hradišti. Nejvíce hlasů v tomto městě získali kandidáti koalice ODS a TOP 09, a to 43 828. Obsadí celkem 6 křesel. Nově zvolenými zastupiteli jsou Stanislav Blaha, který získal nejvíce hlasů (1 901), David Ondra, Zuzana Vandame, Pavlína Jagošová, Karel Zerzáň a Evžen Slavík.

 

Hned v závěsu skončili kandidáti koalice ANO s podporou nezávislých. Ti ulovili v zastupitelstvu stejně jako koalice ODS a TOP 09 celkem 6 míst. Jde o Jiřího Vašicu, Lukáše Němečeka, Marcelu Čechovou, Renatu Prchlíkovou, Janu Grygarovou a Ivanu Hanáčkovou. Stejný počet šesti zastupitelů mají také Hradišťáci, konkrétně Michal Dvouletý, Stanislav Zemek, Ivo Mitáček, Mojmír Náplava, Tomáš Zubr a Eva Maříková.

 

Tři své zástupce do křesel v Uherském Hradišti dosadí také koalice KDU-ČSL a nezávislé osobnosti. Volby v této koalici vyhráli Čestmír Bouda, Jana Trubačíková a František Rochovanský. Také Nestraníci pro Hradiště získali 2 křesla v zastupitelstvu pro Jana Zapletala a Lenku Kraváčkovou. Další stranou v zastupitelstvu se 2 zástupci se stane Česká pirátská strana. Z ní se na obecní úřad dostali Jakub Grós a František Elfmark. Poslední stranou v zastupitelstvu je potom Hlas pro Hradiště. Ta má v zastupitelstvu své 2 kandidáty – Ivana Mařáka a Romana Šicha.


 

V Kroměříži zvítězilo hnutí ANO

V Kroměříži se letos konaly nejen volby komunální, ale tak senátní, které byly v prvním kole napínavé. I když se zdálo, že Lucie Pluhařová má svůj náskok jistý, nakonec ji dohnala Jana Zwyrtek Hamplová. Tyto dvě kandidátky se utkají ve druhém kole, ze kterého vzejde vítězka a senátorka.

 

Komunální volby v Kroměříži vyhrálo s jasnou převahou hnutí ANO. To dosadí do zastupitelstva celkem 7 svých kandidátů. Jsou jimi Radek Slováček, který komunální volby vyhrál s 2 343 hlasy, Karel Gern, Tomáš Opatrný, Vladimíra Vondráčková, Martin Bsotek, Jan Pšeja a Jarmila Slováková.

 

Dařilo se také koalici NEZ + NK, kde celkem 4 křesla obsadí Jaroslav Němec, Jana Janoušková, Petra Fečková a Tomáš Třasoň. Strana Právo Respekt Odbornost do zastupitelstva protlačila 2 své kandidáty – Josefa Plíška a Jiřího Krejčíře. Dva zastupitele bude mít v Kroměříži také KDU-ČSL – Pavla Motyčku, Blanku Šimůnkovou, dále Zdravé Kroměřížsko – Richarda Kremla a Šárku Kašpárkovou, SPD – Sabinu Foltýnovou a Marka Andrýska, koalice ČSSD + NK – Karla Holíka, Olgu Sehnalovou, Danielu Herbanovou a Jana Hebnara, Česká pirátská strana – Vratislava Krejčíře a Petra Stoklasa. A nakonec strana OK občané Kroměříže do zastupitelstva poslala další 2 kandidáty – Josefa Havela a Jiřího Kašíka.

 

 

Ve Vsetíně bude mít nejvíce křesel hnutí ANO

Ve Vsetíně získali nejvíce hlasů kandidáti strany ANO a v 21členném zastupitelstvu budou mít 5 lidí, konkrétně zde zabodoval Pavel Bartoň, který získal nejvíce hlasů (2 196), Vladimír Vaculík, Martina Hovořáková, Petr Kudlík a Jiří Kašpar.

 

Ihned v závěsu se umístili kandidáti KDU-ČSL. Nejvíce hlasů z koalice dostal Jiří Čunek (2 020), dále Simona Hlaváčová a stávající starosta Jiří Růžička. Také Koalice pro otevřený Vsetín má v zastupitelstvu své zástupce. Jsou jimi Michal Berg, Tomáš Husa a Pavla Fojtíková.

 

Své dva zástupce má v zastupitelstvu Vsetína také politické hnutí SPD s podporou politického hnutí Trikolóra a nezávislých kandidátů. Jsou jimi Radek Vraj a Jan Tkadlec. Stejný počet zástupců bude obhajovat zájmy stran ODS – Roman Kalabus a Iveta Táborská, STAN – Helena Fukalová a Tomáš Pifka a Nestraníků – Martin Metelka a Marián Šepeľák. Pouze jednoho zástupce má koalice ČSSD + NK, a sice Petra Kořenka.