Fotbalisté Zlína v poháru končí, na Slavii je popravily chyby rozhodčích

Ani rychlá trefa Davida Tkáče k postupu nestačila. Fotbalisté Zlína v osmifinále MOL Cupu podlehli favorizované pražské Slavii 1:3 a v celostátním poháru skončili. Obrat sešívaných brankami zařídili Filip Horský, Mads Emil Madsen a střídající Peter Olayinka.

Ševci byli po vyřazení zklamaní hlavně z výkonu rozhodčích v čele s hlavním Janem Petříkem, kteří podle nich zápas ovlivnili v neprospěch hostů.

„Kluci bojovali do poslední minuty. Bohužel zápas byl nějakým způsobem ovlivněn, tak to je. Pokládám si otázku, jestli to Slavia opravdu potřebuje, nebo to ti rozhodčí neumí. Nevím, co je k tomu vedlo. Snaží se nám furt něco vysvětlovat u malých faulů, a když přijde takové zásadní rozhodnutí, raději se schovávají a nechtějí to vůbec řešit," uvedl kouč Fastavu Jan Jelínek.

Jeho svěřenci vedli v Edenu v druhé minutě 1:0, soupeř ale brzy srovnal. Ve 20. minutě šel za stavu 1:1 sám na branku Rudolf Reiter, kterého podrazil slávista Ubong Ekpai, ale sudí Petřík domácího beka nevyloučil a naopak udělil zlínskému křídelníkovi žlutou kartu za protesty. V 53. minutě pak Zlínští marně reklamovali, že brance Madse Emila Madsena na 2:1 pro Pražany zřejmě předcházel ofsajd.

Pojistku přidali slávisté v první minutě nastavení z penalty poté, co Olayinka upadl ve vápně po kličce brankáři Šiškovi. Hostující gólman u sudího protestoval, že se soupeře nedotkl. „Obě situace už jsem viděl. Nemyslím si, že byly nějaké těžké na posouzení. Kvalita rozhodčích musí být asi na vyšší úrovni, když takovéhle jednoznačné situace posoudí takhle. A nakonec ještě my dostaneme žlutou kartu za to, že máme pravdu," nechápal Jelínek.

Komise rozhodčích ihned po utkání sudím chyby vytkla, byť ne konkrétní situace, a Petříkovi s asistentem Michalem Novákem zastavila delegaci na víkendové poslední podzimní kolo první ligy.

V zápasech domácího poháru MOL Cupu neasistuje sudím videorozhodčí. V minulých sezonách byla technologie nasazena až na finále a některá semifinále.

Slavia doplnila sedmičku již dříve známých účastníků jarního čtvrtfinále a nadále může pomýšlet na obhajobu zisku "double". Už v minulých týdnech postoupily mezi nejlepší osmičku MOL Cupu Olomouc, Bohemians 1905, Sparta Praha, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Jablonec a Slovácko.