Fotbalisté Zlína remizovali s Liberem a získali první bod

Už nejsou na nule. Fotbalisté Zlína remizovali ve 4. kole s Libercem 1:1 a po úvodních třech porážkách získali první bod v sezoně. Hosty poslal na Letné do vedení po čtvrthodině Christian Frýdek, ve 35. minutě srovnal svým Jakub Janetzký, který se trefil po více než roce. Ševcům i nadále patří patnáctá příčka.

Zlíňané po sobotním zápase litovali neuznaného gólu střídajícího Koviniće v nastaveném čase. Radost domácím sebral videorozhodčí, který odhalil ofsajd.

Samozřejmě jsem se taky radoval, ale když jsme na střídačce viděli záznam, tak jsme zjistili, že opravdu šlo o ofsajd. Bylo to ještě dřív, než rozhodčí gól odvolal. Všichni jsme z toho byli zklamaní. Je škoda, že jsme v závěru výsledek neotočili,“ smutnil kouč ševců Pavel Vrba.

Remízu nakonec musel brát. „Ale možná jsme v závěru utkání šli třem bodům víc naproti než soupeř. Bohužel jsme to neurvali, což nás mrzí,“ pronesl.

„Doma jsme samozřejmě chtěli vyhrát, ale taky je pravda, že Liberec byl v prvních třiceti minutách silnější na míči a my jsme se nedostávali do hry. Až potom jsme trošku začali kombinovat, hrát, tím pádem se vývoj utkání začal otáčet na naši stranu. První část utkání jsme prostě nezachytili,“ ví dobře zkušený kouč.

„Začátek nám utekl,“ souhlasí s trenérem také Antonín Fantiš. „Přišlo mi, že jsme v prvních minutách strašně kazili. I ten inkasovaný gól vyplynul z chybné rozehrávky. Byli jsme až příliš roztažení, čehož soupeř využil,“ štvalo Fantiše. Moravané si ale pomohli standardní situací, gólem Janetzkého z perfektně zahraného rohu. „Přišlo mi, že jsme se pak dostali do psychické pohody, celkově pak od nás měl zápas slušné parametry,“ míní.

Zlín sice doma v lize s Libercem bodoval popáté za sebou, na první výhru sezony stále čeká. Za týden se představí na novém stadionu v Hradci Králové.

FC Zlín - Slovan Liberec 1:1 (1:1)

Branky: 35. Janetzký - 15. Frýdek. Rozhodčí: Rouček - Matoušek, Leška - Zelinka (video). ŽK: Tkáč - Purzitidis, Rabušic, Kozel (trenér). Diváci: 2738.

Zlín: Dostál - Cedidla, Didiba, Simerský, Čelůstka - Kolář (64. Kovinič) - Slončík (61. Vukadinovič), Janetzký, Tkáč (75. Bužek), Dramé - Fantiš. Trenér: Vrba.

Liberec: Vliegen - Prebsl (84. Horský), Chaluš, Purzitidis - Mikula (76. Fukala), Červ (59. Varfolomejev), Doumbia, Ghali (84. Preisler) - Frýdek - Kulenovič, Tupta (59. Rabušic). Trenér: Kozel.