Přejít k hlavnímu obsahu
Fatra v televizním derby sebrala Brnu jenom set

Fatra v televizním derby sebrala Brnu jenom set

Út 19. 10. 2021 - 15:01

Zlínští volejbalisté dál čekají na první letošní výhru. Fatra nezvládla ani pondělní televizní dohrávku 4. kola UNIQA extraligy mužů, když domácímu Brnu podlehla 1:3 a dál zůstává bez bodu poslední.

 

Z naší strany bylo dost nevynucených chyb, musíme zlepšit přihrávku, když se dostaneme pod tlak, není to ono. Škoda druhého setu, kde jsme to prohráli ve střední části setu. Máme mladý tým, Čeketa dnes odehrál dobré utkání, musí se k němu ale ještě někdo přidat,“ říká trenér VSC Fatra Zlín Přemysl Obdržálek.

 

Podle hostujícího kapitána Radima Šulce bylo televizní utkání pro diváky zajímavé. „Celkově to bylo bojovné a vyrovnané. My i Brno máme celkem mladý tým. Domácím hodně pomohla dvojice Zmrhal - Hrazdira, Brno pak bylo celkově důslednější než my,“ uvedl Šulc.

 

Brňané byli po derby samozřejmě spokojenější. „Zlín zahrál velice dobré utkání. Slušně ustál přihrávky a my jsme pak měli problém ubránit jejich útočící hráče. Naštěstí jsme i díky týmové hře dovedli utkání do vítězného konce. Jsem rád, že jsme diváky, kteří nás dnes opět hnali dopředu, odměnili vítězstvím,“ prohlásil domácí kapitán Michal Hrazdira.

 

Své svěřence chválil i brněnský trenér Ondřej Marek. „Pomalu se sehráváme a sedá si to. Jsem rád, že se vrátil do hry Pepa Truong, líbila se mi i kombinace ze zóny šest s Márou Zmrhalem. Musíme ještě stabilizovat servis a přihrávku. Těší mě ale výhra, obzvláště před domácím publikem, které bylo skvělé,“ dodal Marek. Právě zmíněný Marek Zmrhal byl s 23 body zvolen nejlepším hráčem utkání.

 

Zlínští volejbalisté se fanouškům představí zase v sobotu, kdy od sedmnácti hodin v souboji aktuálně nejhorších týmů extraligy hostí Odolenu Vodu. Ta má ale jedno utkání k dobru a v posledním zápase si doma vyšlápla na favorizované pražské Lvy 3:1 na sety.

 

Uniqa extraliga, 4. kolo

Volejbal Brno - VSC Fatra Zlín 3:1 (22, -19, -23, -21)

Rozhodčí: Rychlík, Činátl. Diváci: 385

Brno: Truong, Zmrhal, Janečka, Drahoňovský, Hrazdira, Klajmon, libera Lžičař, Špelda. Střídali: Crins, Toman M., Fitz

Zlín: Čechmánek, Šulc, Kozak, Varous, Čeketa, Toman L., libera Vodička, Viceník. Střídali: Lamri, Adamec, Gálík

 

Autor: Michal Konečný

Foto: VSC Fatra Zlín