Přejít k hlavnímu obsahu
Fatra uhrála s Beskydy jen jeden set a připsala si už jedenáctou porážku v sezoně

Fatra uhrála s Beskydy jen jeden set a připsala si už jedenáctou porážku v sezoně

Po 13. 12. 2021 - 09:00 Zlín

Ani proti Beskydům to nevyšlo. Zlínští volejbalisté si v extralize připsali už jedenáctou porážku. Ve Frýdku-Místku uhráli jeden set, i přes snaživý výkon padli 1:3 a s pouhými dvěma body po dvanácti kolech zůstávají v tabulce poslední.

 

Hosté se do Baťova města vraceli zklamaní. „Domácí byli lepší na servisu, což rozhodlo. My jsme jim naopak při podání vůbec neuškodili, navíc jme nedodrželi taktické pokyny,“ zlobil se na svěřence zlínský trenér Přemysl Obdržálek.

 

Kapitán Radim Šulc tak kritický nebyl, další porážka jej ale hodně štvala. „Oba týmy věděly, o co se hraje a podle toho to asi taky vypadalo. Po prvním setu, který jsme vyhráli, a ve kterém jsme zvládli po dlouhé době dobře koncovku, jsem nám věřil. Ale nevím no, možná soupeř dobře vystřídal, něco změnil a my jsme to zkrátka psychicky neutáhli,“ mrzí Šulce.

 

Beskydy dokázaly výsledek otočit, hlavně ve třetím setu měly jasně navrch. „Po rozpačitém začátku, kdy jsme se trošku hledali, jsme potom byli lepší tým, komplexnější hlavně v obraně. Samozřejmě oba dva týmy chtěly vyhrát. Myslím si, že dneska jsme to dobře ubránili a i příchod střídajících hráčů vnesl jiskru do týmu. Jsem rád, že můžeme využít všech devět hráčů, co máme momentálně k dispozici,“ uvedl domácí trenér Jakub Salon.

 

Spokojený byl Jakub Motyčka, který přišel do Beskyd před letošní sezonou právě ze Zlína a svůj bývalý klub vůbec nešetřil. „Začátek byl hodně, hodně nervózní. Bylo na nás vidět, že jsme byli víceméně možná podruhé za tuto sezónu v roli favorita a hrozně to na nás dolehlo, takže jsme první set nezvládli. Naštěstí potom se naše výkony začaly rapidně zvedat a soupeř začal dělat více chyb. Chtěl bych obzvlášť pochválit výkon Tomáše Prokůpka, zahrál dneska výborně. Konečně tři body do tabulky,“ dodal Motyčka.

 

Zlínští volejbalisté sehrají poslední letošní zápas příští sobotu doma proti Ostravě.


 

UNIQA extraliga volejbalistů - 12. kolo

Beskydy - Zlín 3:1 (-22, 21, 13, 23)
Nejvíce bodů: Prokůpek 22, Motyčka 20, Kristian a Koloušek po 10 - Čeketa 16, Adamec 12, Toman 11. Rozhodčí: Spáčil, Gall. Hráno bez diváků

Beskydy: Motyčka, McLain, Prokůpek, Koloušek, Kristian, Provazník, libero Jelen. Střídali: Mišek, Muroň

Zlín: Čeketa, Varous, Adamec, Toman, Čechmánek, Lamri, libero Viceník. Střídali: Šulc, Pavlovský, Kozák, Vodička, Žák

 

Autor: Michal Konečný

Foto: cvf.cz