Přejít k hlavnímu obsahu
Fatra podlehla i Kladnu a dál čeká na první letošní výhru za tři body

Fatra podlehla i Kladnu a dál čeká na první letošní výhru za tři body

Po 10. 1. 2022 - 09:00 Zlín

Zlínským volejbalistům nepomohla ani vánoční přestávka. Fatra v prvním zápase nového roku nestačila na Kladno, Středočechům v sobotu večer podlehla 0:3 na sety a dál čeká v letošní sezoně na tříbodovou výhru. I proto zůstává v extralize poslední.

 

„Domácí byli výrazně lepší na servisu a my jsme jim vzdorovali jenom v určitých fázích. Rozhodl servis,“ má jasno hostující trenér Přemysl Obdržálek.

 

S ním souhlasil i kapitán Zlína Radim Šulc. „Zápas byl o jedné činnosti, kterou byl servis. Ještě jsem neviděl statistky, ale dostali jsme hromadu es. Ani naše obrana není na to, abychom poráželi takové soupeře. Kladnu gratuluji. Dobře servírovalo, zahrálo, co potřebovalo a zaslouženě vyhrálo,“ uznal sportovně.

 

Volejbalisté Kladna v domácím prostředí splnili roli favorita na jedničku a i díky zaváhání pražských Lvů si upevnili čtvrtou pozici a přiblížili se třetí Příbrami.

 

„Měli jsme třítýdenní přestávku s perným trénováním, tak jsme se na zápas pečlivě připravovali, protože to byla neznámá. Jsem rád, že utkání dopadlo za tři body,“ uvedl trenér Kladna Milan Fortuník.

 

„Po novém roce, po třech týdnech bez zápasů je to vždy nervózní, takže určitě dobře, že jsme do roku roku 2022 vstoupili úspěšně vítězstvím za tři body. Musíme v tom pokračovat. Teď máme další dlouhý výlet do Beskyd, tak se na něj musíme připravit a jedeme si tam pro tři body,“ dodal domácí kapitán Jiří Kraffer.

 

Fatra další zápas odehraje ve čtvrtek, kdy na domácí palubovce od sedmnácti hodin přivítá sedmé Brno.

 

UNIQA extraliga volejbalistů, 14. kolo 

Kladno - Zlín 3:0 (15, 19, 21)
Nejvíce bodů: Platačs 16, Kraffer 15, Kyjanica 8 - Čeketa a Adamec po 10, Toman 6.
Rozhodčí: Velinov, Nedbálek. Diváci: 419.

Kladno: Špulák, van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, libero Kunc. Střídali: Hancock, Lohr, Vostárek

Zlín: Šulc, Čeketa, Varous, Adamec, Toman, Čechmánek, liberoViceník. Střídali: Kozák, Lamri, Žák, Gálík.