Přejít k hlavnímu obsahu
Fashion Event Dotek ukáže studentský design. Aukce z módní přehlídky podpoří ženy s rakovinou prsu

Zlín

Milovníky módy čeká v sobotu 18. března v pořadí 11. ročník neziskového projektu Fashion Event Dotek, který připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáš Bati ve Zlíně. Nabitý odpolední a večerní program zaměřený na studentský design nabídne workshopy a módní přehlídky s charitativní aukcí na podporu žen s rakovinou prsu.

V sobotu 18. března ve 13 hodin zahájí program Feshion Eventu Dotek edukativní workshopy, které proběhnou v univerzitní budově U44 na adrese Univerzitní 2431 a v galerii G18 na ulici Štefánikova 5670 ve Zlíně. Hosté se mohou těšit na workshop kreativní produkce s Ivonou Petružálkovou nebo digitálního navrhování s Žil Julií Vostálovou.

V 18.00 hodin se otevřou dveře 61. budovy bývalého průmyslového areálu Svit, kde od 19:00 proběhne slavnostní galavečer s módní přehlídkou, na které se představí 12 kolekcí z řad tuzemských studentů designu. Návštěvníci se však mohou těšit i na studenty ze Slovenska a Londýna. Na módní přehlídku již tradičně volně naváže charitativní aukce, která podpoří chod neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu.

„Nesmírně si vážíme spolupráce s Fashion Eventem Dotek. Je pro nás velkým povzbuzením v naší práci. Díky výtěžku z loňské charitativní aukce jsme zakoupili prsní fantom, který využíváme při preventivních edukacích pro veřejnost,“ říká ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Štěpánka Pokorná.

Charitativní aukce potěší sběratele českého i slovenského (studentského) designu. Vybírat bude možné z designového skla, obrazů, módních doplňků a oděvů. Aukcí i celým večerem hosty provedou novinářky a moderátorky Hana Řičicová a Linda Bartošová.

Nad celým projektem převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Akci podpořila také poslankyně Evropského parlamentu a rodačka ze Zlína Martina Dlabajová. „Jsem ohromena s jakým zájmem, nadšením a především profesionalitou se studenti zhostili organizace Fashion Eventu Dotek. Jsem velkou fanynkou projektů, které podporují kreativitu a design. Moc se na celou událost těším,“ uvedla europoslankyně.