Přejít k hlavnímu obsahu
DSZO chystá na sobotu den otevřených dveří. Do ulic Zlína opět vyjedou historická vozidla

DSZO chystá na sobotu den otevřených dveří. Do ulic Zlína opět vyjedou historická vozidla

Zlín

Už tuto sobotu 10. června se ve vozovém depu na Podvesné XVII uskuteční oblíbený den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Při této příležitosti vyjedou do ulic také historická vozidla, která budou cestující mezi vozovnou a centrem města a také k sídlu hasičů v Přílucké ulici přepravovat zdarma.

 

Ladíme poslední detaily programu, aby bylo na sobotní den otevřených dveří vše připraveno. Na své si u nás přijdou určitě děti i dospělí,“ uvedl vedoucí dopravního úseku Ondřej Vašulka.

 

Nyní už můžeme zveřejnit i jízdní řády mimořádných linek a také upřesnit historická vozidla, která u nás budou v sobotu k vidění nebo přímo ke svezení,“ řekl vedoucí údržby Josef Polách.

 

Z domácích vozidel to bude trolejbus 9 Tr s vlečkou Jelcz PO-1E, trolejbus 14 Tr a autobusy ŠM 11 a Š 706 RTO s vlečkou Karosa B 40. Z Technického muzea v Brně bude k příležitosti dne otevřených dveří zapůjčen trolejbus Škoda T 11, autobus Ikarus 280 a autobus Karosa B 732.20.

 

Historická vozidla MHD na zvláštní lince od vozovny na Podvesné XVII po třídě 2. května, Dlouhé, třídě Tomáše Bati až na točnu Antonínova budou jezdit v půlhodinovém intervalu. Autobus z vozovny k sídlu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici, kde bude probíhat rovněž den otevřených dveří, bude jezdit jednou za hodinu,“ upřesnil tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota s tím, že obě linky budou pro cestující bezplatné, stejně jako vstup do areálu vozového depa DSZO.

 

Dne otevřených dveří se každoročně účastní několik tisíc návštěvníků ze Zlína, Otrokovic, ale i ze vzdálenějších míst. „Všechny srdečně zvu a věřím, že u nás lidé stráví příjemný den, poučí se, pobaví a jistě i občerství,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.