Přejít k hlavnímu obsahu

Drží letní neporazitelnost. Slovácko i Zlín před odjezdem na soustředění zvítězily

Po 11. 7. 2022 - 11:02 Zlín

Fotbalistům Slovácka i konkurenčního Zlína se v letní přípravě výsledkově náramně daří. Regionální rivalové před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY ještě neprohráli, nyní míří na soustředění. Ševci se budou chystat ve Velkých Karlovicích, celek z Uherského Hradiště jede ladit formu do Slovinska.

 

Svědíkův tým v posledním zápase před vlastním publikem zdolal druholigový Vyškov 2:0 a zvítězil i v pátém utkání letní přípravy.

 

Slovácko rozhodlo o výhře až ve druhém poločase. Krátce po jeho začátku otevřela skóre irácká posila Duskí. V 68. minutě zvýšil Kozák, další letní akvizice účastníka kvalifikace Evropské ligy.

 

„První poločas nám moc nevyšel, bylo to vidět na pohybu. Soupeř byl živelnější hlavně v osobních soubojích jeden na jednoho. To bylo při hře znát. Nakonec jsme první půlku zvládli uhrát s nulou,“ uvedl asistent trenéra Josef Mucha.

 

Druhý poločas už byl ze strany favorita lepší. „Byli jsme v něm o něco přesnější, ale i tak tam bylo spoustu nevynucených chyb. Jsme rádi, že jsme dali dva góly, další naše šance jsme neproměnili. Kluci zápas odpracovali, ale bylo vidět, že jsou už čtvrtý týden v plné přípravě, to se na utkání hodně podepsalo. Ve hře bylo spoustu jednoduchých ztrát – máme na čem pracovat,“ ví Mucha.

 

Zlín v sobotu zdolal slovenský Trenčín 2:1. Branky domácího týmu v úvodní půlhodině zaznamenali Fillo s Fantišem.

 

„Kluky musím za tu práci a dřinu pochválit. Bylo to pro ně složité, protože v době, kdy jsme šlapali vodu a nestíhali jsme, tak Trenčín vystřídal asi osmadvacátého hráče. Máme za sebou dva anglické týdny, takže ve druhém poločase už nám i kvůli absencím docházely síly. Na druhé straně dokud jsme mohli, měl s námi soupeř problémy,“ uvedl trenér zlínského Trinity Jan Jelínek.

 

„V prvním poločase jsme tam měli dobré věci, slušné kombinace, ale v přechodové fázi stále ještě hodně kazíme. I když máme dobré zisky, nepřesnou přihrávkou se o míč připravíme. A když se tam dostaneme, řešíme to zbytečně složitě. Přitom góly jsme dali z jednoduchých akcí, které trénujeme. Musíme to do kluků sypat dál,“ dodává Jelínek.

 

Přípravný fotbal -

1.FC SLOVÁCKO - MFK Vyškov 2:0 (0:0)

Branky: Doski, Kozák

Slovácko: Borek (46. Fryšták) - Kalabiška (35. Šimko), Hofmann, Kadlec (46. Srubek), Daníček, Doski, Havlík (61. Juroška), Trávnik (61. Levin), Kohút (46. Brandner), Sinyavskiy (46. Holzer), Vecheta (46. Kozák)

 

FC TRINITY ZLÍN – AS TRENČÍN 2:1 (2:0)

Branky: 11. Fillo, 23. Fantiš – 73. Azango

Rozhodčí: Zaoral – Horák, Svoboda

Žlutá karta: Adewale (Trenčín)

Diváci: 200

Zlín 1. poločas: Dostál – Fillo, Simerský (30. Kolář), Procházka, Bartošák – Didiba – Reiter (30. Drame), Jawo, Bobčík (30. Hrdlička),Vukadinovič - Fantiš.

Zlín 2. poločas: Šiška – Fillo (60. Cedidla), Kolář, Procházka (60. Simerský), Číž – Reiter, Janetzký, Hrdlička, Jawo (53. Bobčík), Drame – Chwaszcz.