Přejít k hlavnímu obsahu
Do zlínské zoo přicestoval jaguáří samec Dany

Do zlínské zoo přicestoval jaguáří samec Dany

Zlín

Nově připravovaná expozice Jaguar Trek hlásí prvního vzácného obyvatele. V pátek 29. dubna do zlínské zoo přicestoval jaguáří samec Dany.

 

Čtrnáctiměsíční samec jaguára jihoamerického do Zlína přicestoval z hodonínské zoologické zahrady, kde našel dočasný domov od loňského podzimu. Narodil se ale v dánské Zoo Skaerup.

 

Dánská zoo totiž potřebovala uvolnit chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že jaguár může u nich zůstat, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena. Moc děkujeme Zoo Hodonín za pomoc!“ uvedla Zoo Zlín na svém webu.

 

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i chovatel Jiří Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral.

 

Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa. Vše nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul naprosto skvěle,“ stojí v příspěvku na webu zlínské zoo.

 

Jaguar Trek bude ve zlínské zoo slavnostně otevřen 15. května.