Přejít k hlavnímu obsahu
Cestující se po covidových letech vracejí do vozidel MHD. Služeb DSZO loni využilo přes 31 milionů lidí

Cestující se po covidových letech vracejí do vozidel MHD. Služeb DSZO loni využilo přes 31 milionů lidí

St 1. 2. 2023 - 13:01 Zlín

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zaznamenala v roce 2022 výrazný nárůst v počtu přepravených osob. Oproti roku 2021, který byl negativně ovlivněn covidem, přibyly ve vozidlech MHD přes čtyři miliony cestujících. S tím jdou ruku v ruce i tržby z jízdného, které se loni zvýšily o 17 milionů.

 

V trolejbusech a autobusech na linkách DSZO se v roce 2022 přepravilo více než 31 milionů cestujících. Za jízdné v loňském roce cestující zaplatili přes 107 milionů korun.

 

Největšího počtu přepravených osob za posledních pět let dosáhla DSZO v předcovidovém roce 2019, tehdy to bylo 33,7 milionu. Jako důsledek přísných proticovidových opatření a lockdownů poklesl v roce 2021 počet přepravených osob až na 27,1 milionu. Po zrušení proticovidových opatření se začali cestující do vozidel MHD vracet.

 

Poloprázdné trolejbusy v období povinných roušek a dalších omezení nám radost určitě nedělaly. O to více nás těší, že nám cestující zachovali věrnost a do vozidel MHD se začali vracet. Ještě jsme se nedostali na úroveň nejlepšího roku 2019, ale pozitivní trend je jasně patrný. Rostou nám také tržby z jízdného,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň s tím, že tržby v roce 2022 oproti předchozímu roku vzrostly o 17 milionů.

 

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice se dlouhodobě snaží provoz MHD modernizovat a zkvalitňovat.Všechna vozidla MHD jsou nízkopodlažní, polovina vozidel je vybavena klimatizací. Modernizují se nebo budují nové měnírny trakčního napájení trolejbusů, pro dodávku v letošním roce byly loni objednány čtyři nové bateriové trolejbusy,“ sdělil tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota a dodal, že se připravuje také modernizace odbavovacího systému ve vozidlech MHD.