Česká volejbalová reprezentace udělala ze Zlína nedobytnou tvrz

Prostředí zlínské Sportovní haly Datart českým volejbalistům více než svědčí! Po sobotní výhře nad Slovenskem si připsali v Evropské zlaté lize druhé vítězství, když ve vypjaté bitvě dokázali porazit silné Finsko 3:2 na sety. Večernímu zápasu předcházelo utkání ženské reprezentace, která zvítězila nad Slovenskem 3:1.

Ve druhém domácím utkání Golden European League nastoupili čeští volejbalisté proti výběru Finska, který v prvním zápase porazil Estonsko jednoznačně 3:0 na sety. Dalo se tak očekávat o poznání větší drama než v sobotním zápase proti Slovensku, což se také potvrdilo. Především v úvodu se našim reprezentantům nedařilo podle představ a tahali za kratší konec.

V prvním setu jsme neměli krev v očích, což se odrazilo na útoku, kde jsme předváděli údery na úrovni krajského přeboru. Pak jsme se zvedli hlavně útočně, začali hrát chytřeji a na konci setů uhráli dvě tři dobré taktické věci, což nám stačilo,okomentoval duel trenér české reprezentace Jiří Novák.

Český tým postupně zlepšil svou hru a zápas dovedl do tiebreaku, ve kterém byl šťastnější a do tabulky Evropské ligy si tak připsal další dva cenné body.

Věděli jsme, že nás čeká těžší soupeř, než byli Slováci. První zápas vyhráli Finové nad Estonskem 3:0 poměrně hladce. Dobře jsme ustáli jejich servis, kdy většina z nich byla plachtařů, případně dávali kombinovaný servis, kdy jsme nevěděli po nadhozu, jestli budou skákat nebo dávat plachty. Poradili jsme si a vyhráli jako tým, což se cení,“ zhodnotil utkání nahrávač českého týmu Jakub Janouch.

První tři body do tabulky Evropské zlaté ligy zapsaly před kulisou více než dvanácti set fanoušků také české reprezentantky, které se utkaly s výběrem Slovenska. O vítězství domácích rozhodovala především agresivita podání a převaha na bloku, ve kterém Češky bodovaly celkem sedmnáctkrát.

Myslím si, že jsme v prvním setu zahrály skvělý volejbal a předvedly to, co umíme. Ve druhém setu Slovenky začaly lépe bránit, na nás asi přišla nervozita z toho, že by to mohlo být jednoduché, polevily jsme v útoku, ale nakonec jsme zvládly závěrečné dva sety a vyhrály,“ myslí si univerzálka českého výběru Gabriela Orvošová.

Na druhé straně naopak nemohl být spokojen s výkonem svých svěřenkyň slovenský trenér Daniel Bruch: Dnes jsme jednoduše neměli dostatečnou útočnou sílu, jakou měly soupeřky, takže zápas byl po této stránce jasný. Hráli jsme slaběji a v některých pasážích i nedisciplinovaně v obraně, což se nám vymstilo.