Přejít k hlavnímu obsahu
Centrem Zlína otřásla silná exploze

Centrem Zlína otřásla silná exploze

Út 9. 11. 2021 - 14:20 Zlín

Dnes krátce po půl jedné odpolední otřásla centrem Zlína mohutná exploze. K výbuchu došlo ve třetím poschodí vícepodlažního domu na náměstí Míru.

 

Silnou explozi pravděpodobně způsobil výbuch plynu v posledním patře budovy v prostorách provozovny masáží. Exploze vymrštila na náměstí skleněné střepy, kusy oken a dalších předmětů, které nekontrolovaně dopadaly mezi kolemjdoucí. Podle policie mohou někteří z nich hovořit o velkém štěstí, že jimi nebyli zasaženi.

 

Čtyři minuty po explozi dorazila na místo jako první motorizovaná hlídka Útvaru hlídkové služby Městské policie Zlín, kterou následovaly hlídky Policie České republiky. Policisté následně vstoupili do budovy, zahájili evakuaci osob a uzavřeli hlavní přívod plynu. O dalších pět minut později pak na místo mimořádné události dorazilo několik jednotek hasičského záchranného sboru, který provedl zásah s využitím výškové techniky,“ uvedl zástupce ředitele Městké policie Zlín Pavel Janík.

 

Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Okolnosti výbuchu nyní šetří vyšetřovatel hasičů.

 

Samotné místo incidentu a jeho okolí je nyní uzavřeno proti vstupu nepovolaných osob. Policie žádá veřejnost o respektování pokynů strážníků a policistů a důrazně žádá, aby nikdo nevstupoval za pásky zakazující vstup.