Čekání na výhru trvá. Ševci vyšli v Hradci Králové střelecky i bodově naprázdno

Střelecky i bodově naprázdno vyšli fotbalisté Zlína v nové Malšovické aréně. Ševci v 5. kole FORTUNA:LIGY prohráli v Hradci Králové 0:2 a po výhře Českých Budějovic nad pražskými Bohemians 1905 v souběžně hraném utkání klesli na poslední místo tabulky. Moravany na dno srazily trefa Adama Gabriela v závěru první půle a gól střídajícího Daniela Horáka čtvrt hodiny před koncem utkání.

Trenér Vrba po remíze s Libercem udělal v základní sestavě dvě změny. Od první minuty hráli Reiter a poprvé také Senegalec Ndiaye, jen mezi náhradníky naopak zůstali Slončík s Dramém.

První minuty patřily domácím. Východočeši vstoupili do utkání daleko aktivněji, ševci ale úvodní nápor Hradce přečkali bez velkých problémů. Hostující obrana všechny balony odvrátila, soupeře do žádné šance nepustila. První pořádný vzruch přinesla až 15. minuta, kdy po centru z levé strany pálil Pilař, gólman Dostál ale zasahovat nemusel, neboť rána bývalého reprezentanta šla vedle.

Ševci zahrozili až po necelé půlhodině hry. Centr Cedidly odvrátila domácí obrana, míč se ale po sklepnutí Ndiayeho dostal k Janetzkému, jenž z hranice šestnáctky mířil těsně vedle.

Zlín ožil, na konci první půle rovněž zahrozil. Senegalec Ndiaye ovšem zakončoval po centru Reitera v obtížné pozici nad. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou do kabiny za bezbrankového stavu, udeřili domácí. Po rychle zahraném autu Krejčího a centru kapitána Kodeše se do vzduchu zavěsil urostlý Gabriel a prudkou hlavičkou z malého vápna překonal brankáře Dostála.

Ševci tak museli po změně stran dotahovat náskok protivníka. Hosté se i díky prostřídání ve druhé půli zlepšili. Byli odvážnější směrem dopředu a také nebezpečnější. První střelu mezi tři domácí tyče vyslal ve 49. minutě Ndiaye. S jeho pokusem po Janetzkého průniku ale neměl brankář Bajza vážnější problém. Hlavička Fantiše po centru Cedidly šla zase vedle. Votroci se připomněli hlavičkou Pilaře, který mířil rovněž mimo.

Hru ševců pozvedli především střídající hráči. Pohybem a nápady hýřil zejména Slončík. Mladý záložník se hned po příchodu na trávník mohl zapsat mezi střelce. Jeho rána bez přípravy v síti ale neskončila. Pak si osmnáctiletý záložník narazil míč s Vukadinovićem, ale pálil jen do boční sítě.

Ševci měli ve druhé půli jasně navrch. V největším tlaku ale Dramé ztratil před pokutovým územím soupeře míč, který Gabriel vyvezl na zlínskou polovinu, kde jej přenechal Vašulínovi. Hradecký forvard sice únik nezakončil, situaci spíše zbrzdil, přesto posunul balon Krejčímu a ten jej naservíroval dobíhajícímu Horákovi, který přízemní střelou překonal Dostála.

Zlíňané závěr nevypustili. I ve velkém vedru bojovali až do konce. Kontaktní branku ale nedali, proto se do Baťova města vracejí s prázdnou.

První půlku jsme prohospodařili neskutečným způsobem. O poločase jsem si v kabině řekli, že trochu vylezeme a na Hradec to platilo, ale bohužel. Několikrát jsme se dostali do vápna, ale gól z toho postě není,“ lituje prohry záložník Zlína David Tkáč, který nastoupil v základní sestavě.

Moravané se pokusí utnout čekání na první letošní výhru v sobotu, kdy na Letné přivítají Teplice.

FORTUNA:LIGA, 5. kolo -

FC HRADEC KRÁLOVÉ – FC ZLÍN 2:0 (1:0)

Branky: 45+1. Adam Gabriel, 74. Daniel Horák

Rozhodčí: Starý - Kotík, Dresler (Vokoun) | VAR: Machálek | AVAR: Caletka

Žluté karty: Kodeš, Ja. Klíma – Fantiš, Reiter
Diváci: 8567

Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Heidenreich, Leibl (66. Ševčík) – Gabriel, Kučera, Kodeš, Dancák (46. Rada) – Pilař (66. Horák), Krejčí st. (82. P. Juliš) – Vašulín (90. Čech). Trenér: Weber.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Čelůstka (78. Kovinić) – Kolář (58. Slončík) – Reiter (58. Vukadinović), Janetzký, Tkáč (86. Žák), Fantiš - Ndiaye (58. Dramé). Trenér: Vrba.