Přejít k hlavnímu obsahu
Blíží se podzimní kolo potravinové sbírky

Blíží se podzimní kolo potravinové sbírky

Út 16. 11. 2021 - 09:00 Zlín

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem - darem trvanlivých potravin a drogerie. Podzimní kolo celorepublikové sbírky proběhne 20. listopadu.

 

Už tuto sobotu 20. listopadu se uskuteční další celonárodní sbírka potravin. Do této aktivity se zapojí také pracovníci Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína, kteří budou na vaše dary čekat v prodejně Billa v Centro Zlín v Malenovicích, a to od 8 do 18 hodin.

 

Potraviny ze sbírky budou předány lidem bez domova a zejména osamělým rodičům samoživitelům a rodinám v krizi,“ přiblížil náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Aleš Dufek.

 

Co byste měli vložit do nákupního košíku? Dobrou volbou jsou základní trvanlivé potraviny jako konzervy, dětské výživy, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže, těstoviny, luštěniny, cukr atd. Vhodná je také základní drogerie – dětské pleny, čisticí ubrousky, tekuté mýdlo, šampon, dětské zubní pasty a kartáčky, toaletní papír, prostředky na mytí nádobí či prací prostředky.