Berani zdolali i třetího slovenského soupeře, Nové Zámky zlomili ve třetí třetině

Hokejisté Zlína se v přípravě rozjeli. Berani zdolali i třetího slovenského soupeře, Nové Zámky v rámci ZUBR Cupu přehráli 4:0. Domácí dali všechny góly v závěrečné třetině. Dvakrát se trefil Fin Paukku, po jedné brance přidali Válek se Šlahařem.

O osudu utkání rozhodlo až závěrečné dějství. Berani v něm potrénovali také oslabení, hned v úvodu totiž čelili hned dvojnásobné početní převaze Nových Zámků, i s touto těžkou situací si však poradili na výbornou.

Skóre utkání se poprvé změnilo až v 51. minutě. Postaral se o to Jesse Paukku, který byl po střele Jana Pohla nejdůraznější v brankovišti a odražený kotouč pohotově dorazil. Berani se tak konečně dočkali a první branka je očividně nakopla. Hned o tři minuty později totiž přišla druhá trefa a v hlavní roli byl opět Paukku, který podobně jako v předchozím případě využil svůj důraz před bránou a v pádu dokázal dorazit puk vyražený po střele Kratochvíla.

S góly se najednou roztrhl pytel. V 56. minutě ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho Válek s Kverkou a před kotlem zlínských fanoušků vystřihli parádní kombinaci, kterou první jmenovaný zakončoval střelou do poloprázdné klece.

V poslední minutě pak dělostřelba vyvrcholila. Opět v tom měl prsty Kverka, který nabídl kotouč Jakubu Šlahařovi, který kličkou zasunul kotouč do odkryté branky.

Berani další zápas sehrají už dnes na ledě Přerova.

Přípravný hokej -

BERANI ZLÍN - HC NOVÉ ZÁMKY 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 52. Paukku (Pohl, Kratochvíl), 54. Paukku (Kratochvíl, Holík), 56. Válek (Kverka), 60. Šlahař (Kverka)

Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen, Suhrada, Talafa, Čáp, Pohl, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – S. Boudrias, Süss, Z. Sedlák – Köhler, Gago, Sedláček Trenér: Ján Pardavý