Berani v úvodním semifinále podlehli Litoměřicím, Vsetín zdolal Jihlavu

Hokejistům Zlína úvodní semifinálový duel výsledkově nevyšel. Ačkoli odehráli svěřenci Jana Srdínka na ledě Litoměřic dobrý zápas, recept na brankáře Oldřicha Cichoně nenalezli a nakonec padli 0:2.

Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vytvářeli jsme si šance, měli jsme dobrý pohyb. Bohužel jsme nabídnuté možnosti neproměnili. Soupeř potrestal naši chybičku, dostal se do vedení a už si to pohlídal. Do zítra musíme zlepšit proměňování šancí a hlavně práci v předbrankovém prostoru. Clonění, důraz v soubojích... Navázat musíme na náš dobrý pohyb, věříme, že ve středu urveme bodík,“ uvedl zlínský trenér Jan Srdínko.

Litoměřice se Zlínem vyhrály všechny vzájemné zápasy v této sezoně a navázaly na to i v semifinále. Bezbrankový stav trval až téměř do poloviny závěrečné třetiny. Ve 49. minutě se domácí Stadion už radoval. Střelu Tůmy tečoval mimo dosah zlínského gólmana Ton. Vzápětí podtrhl domácí triumf bekhendovým blafákem Kuťák. Gólman Oldřich Cichoň udržel díky 41 úspěšným zákrokům poprvé v letošním play-off a podruhé v sezoně čisté konto.

Zatímco Berani venku neuspěli, rival ze Vsetína doma urval první výhru. Valaši na Lapači přehráli Jihlavu 5:3 a v sérii se ujali vedení.

Vsetín, který loni vyřadil Jihlavu ve čtvrtfinále po výhře 3:0 na zápasy, protáhl svou vítěznou sérii proti Dukle už na osm utkání. Valaši otevřeli skóre v polovině úvodní části, kdy po bekhendové přihrávce Jenáčka zamířil do odkryté branky Jonák. Vteřinu před první pauzou skóroval znovu.

Ve 27. minutě získal domácím už tříbrankový náskok Hrňa. Za 77 sekund se poprvé prosadila i Dukla díky Štefančíkovi, jenž proměnil přihrávku Harkabuse. Ve 33. minutě skóroval po průniku po pravé straně opět Slovák Štefančík a dostal Jihlavu na kontakt.

Po 84 sekundách třetí třetiny vyrovnal tečí střely Fabiena Kočího Šimon Jelínek. Ve 48. minutě ale vrátil domácím při vyloučení Matouše Menšíka vedení Teper. Výhru pojistil 148 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Jonák a dovršil hattrick.

Věděli jsme, že Jihlava je bojovný tým, který jede na postupové vlně. Má šikovné hráče, na druhou stranu umí hrát důrazně a její hráči jsou dobře na nohou. Vedení nám samozřejmě pomohlo. Měli jsme i další šance, ale využili jsme to, co jsme chtěli, potřebovali. Jenže dvěma zbytečnými chybami ve druhé třetiny, kdy jsme měli dvě nebo tři minuty tlak, jsme soupeře pustili do hry a to ráz zápasu změnilo. Po dvou třetinách jsme vedli 3:2 s důležitým náskokem jedné branky a zápas jsme chtěli za každou stranu vyhrát. Trošku nás zchladil obdržený gól na 3:3 po nepokrytém buly. Pomohli jsme si přesilovkami, protože rozhodující gól padl právě v přesilovce. Zápas byl dramatický až do konce, ale s dobrým koncem pro nás a s gólem do prázdné brány,“ zbodnotil duel trenér Vsetína Luboš Rob.

Druhé zápasy semifinále play-off jsou na programu už dnes. Ve Vsetíně se hraje od 17:30, ve stejný čas se Berani pokusí vyrovnat sérii na ledě Litoměřic.

Semifinále play off Chance ligy - 1. zápasy:
Litoměřice - Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 49. Ton, 53. Kuťák. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:3, navíc Paukku (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1650.

Vsetín - Jihlava 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10., 20. a 58. Jonák, 27. Hrňa, 48. Teper - 29. a 33. Štefančík, 42. Š. Jelínek. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček - Vašíček, Maňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3220.