Berani v přípravě podlehli Zvolenu, při přestřelce obdrželi pět branek

Zlínští hokejisté v přípravě na prvoligovou sezonu utrpěli první porážku v základní hrací době. Berani v úterním domácím duelu podlehli slovenskému Zvolenu 4:5. Vítězná akce hostů přišla v 51. minutě a až na jednu výjimku všechny jejich góly dali zámořští hráči z Kanady a Spojených států.

Zlínští hokejisté v utkání vedli pouze na začátku, když se v 10. minutě prosadil Valentin Claireaux.

Zvolen však výsledek dvěma brankami do konce první třetiny otočil. Berani skóre góly Gaga, Husy a Mrázka srovnali, ale další příležitosti nezužitkovali, a tak bral výhru efektivnější soupeř.

Zlíňané sehrají další přípravný duel již ve čtvrtek 1. září, kdy v PSG Aréně změří síly s rovněž prvoligovou Porubou.

Přípravný hokej -

PSG Berani Zlín - HKM Zvolen 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. min Claireaux (Husa), 26. Gago (Bukač, Honejsek), 39. Husa, 47. P. Mrázek (Husa) - 17. Hanna (Zuzin), 20. Messner (Langkow), 27. Huntebrinker, 38. Šiška (S. Barcík), 51. Huntebrinker. Rozhodčí: Vaněk - Blažek, Jurčík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 300.

Zlín: Kašík (36. - 40. Huf) - Riedl, Suhrada, Bukač, Husa, Bartko, Talafa, Gazda - T. Pospíšil, D. Kindl, Gago - Illéš, Claireaux, Luža - P. Mrázek, Honejsek, P. Sedláček - Ondráček , Hejcman, Kubiš. Trenéři: R. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Zvolen: Petrík – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Sládok, Kubka, Hraško – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – A. Barcík, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Marcinek, S. Barcík. Trenéři: Oremus, Kmeč, Makóni.