Přejít k hlavnímu obsahu
Berani v přípravě podlehli v derby Kometě, Vsetín vyhrál na nájezdy

Zlín

Zlínští hokejisté v prvním derby proti Kometě Brno neuspěli. Berani sice na ledě moravského rivala od 7. minuty po trefě Kubiše vedli, ale o náskok přišli a nakonec v úterním přípravném utkání prohráli 1:3. Obrat domácího týmu brankami zařídili Holík, Mallet a Krištof.

Zápas se hrál ve vysokém tempu. Domácí byli úspěšní v přesilovkách. Dostali jsme se do vedení, ale další gól jsme v dalším průběhu nepřidali. Zápas rozhodla power -play. Byl to dobrý zápas z obou stran, ve čtvrtek je na programu odveta,“ uvedl zlínský trenér Robert Svoboda.

Hosté sáhli v předposlední minutě za stavu 1:2 ke hře bez brankáře, ale Brno přidalo ještě třetí gól do prázdné klece. V přípravě si připsalo již pátou výhru v řadě a ještě neokusilo hořkost prohry! „Bohužel v závěru jsme zlomili hůl v přesilovce, nepodařila se nám hra bez brankáře, když jsme tam spálili šanci. Každopádně se jednalo o dobrou zkoušku s velmi silným soupeřem z extraligy,“ uvedl Svoboda, který už vyhlíží návrat útočníka Honejska. „Ve čtvrtek by měl hrát,“ říká kouč Beranů.

Právě ve čtvrtek 2. září se oba soupeři utkají v odvetě na Zimním stadionu Luďka Čajky. Pro oba týmy jde o generálku před ostrým extraligovým startem.

Hokejisté prvoligového Vsetína v dalším přípravném utkání přemohli Šumperk 5:4 po samostatných nájezdech. Vítěznou trefu obstaral Roman Vlach. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, dobrý pohyb. Vytvářeli jsme si spoustu šancí. Předvedená hra vůbec nevypadala zle, ale místo toho, abychom soupeři odskočili na rozdíl více branek, vždycky jsme mu nějakou individuální chybou gól darovali,“ mrzí vsetínského trenéra Jana Srdínka.

Podle bývalého elitního beka byly z domácí strany nejhorší konce třetin. „V té první jsme dostali gól tři vteřiny před koncem, ve druhé zase minutu a půl. To jsou věci, které nás srážejí. To se v budoucnu nesmí stávat. S kluky to budeme rozebírat,“ pronesl Srdínko.

Valaši sice proti Šumperku několikrát vedli, hosté ale pokaždé dokázali skóre srovnat. Ve druhé třetině za stavu 2:2 se Valaši utrhli, po dvou trefách v přesilových hrách vedli už 4:2, Draci se ale vrátili se do zápasu a v poslední třetině výsledek zásluhou Žálčíka srovnali na 4:4. Fanoušky tak pobavily závěrečné nájezdy.

Přípravný hokej

HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 3:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. P. Holík (Magee), 25. Mallet (Krištof), 59. Krištof (Šoustal) - 7. Kubiš (Trška). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Komínek, Vašíček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 400. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Kometa Brno: Klimeš (Tomek) – Bartejs, Roth, Kučeřík, Holland, Gulaši, Mikyska, Fajmon – Zaťovič, Holík, Horký – Kusko, Krištof, Šoustal – Malý, Kollár, Šalé – Magee, Rákos, Mallet, Dočekal.

Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc, Trška, Gazda, Suhrada, Novotný, Hamrlík, Němec – Kubiš, Hejcman, Mikúš, Vopelka, Sedláček, Okál, Karafiát, Fryšara, Köhler, Sebera, Chludil, Dřímal.

VHK ROBE Vsetín – DRACI PARS Šumperk 5:4 po samostatných nájezdech (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Ondračka (Vlach, Zeman), 19. Rob (Říha), 26. Rob (Štach, Jonák), 29. Vlach (Indrák, Štach), rozhodující nájezd Vlach – 15. Kratochvíl (Pěnčík), 20. Vachutka (Kindl), 40. Drtil (Kohút), 47. Žálčík (Březák). Rozhodčí: Škrobák, Kovařčík - Tomeček, Šimek.

Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 890. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4sn.

Vsetín: Málek (Sachr) – Jenáček Jakub, Smetana, Ondračka, Jenáček Šimon, Štach, Hryciow, Říha – Berger, Klímek, Indrák, Majdan, Gago, Vlach, Hořanský, Zeman, Půček, Jonák, Rob, Březina.

Šumperk: Holík (Mokry) – Hrachovský, Březák, Rutar Ludvík, Dudycha, Drtil, Pěnčík, Řezáč – Kindl, Vildumetz, Vachutka, Horký, Spratek, Macuch, Antoníček, Furch, Kučera Lukáš, Kohút, Scheuter, Žálčík, Kratochvíl.

Autor: Michal Konečný