Přejít k hlavnímu obsahu
Berani se po vítězstvím nad Litoměřicemi přiblížili elitní šestce, Vsetín venku prohrál

Zlín

Po dvou porážkách znovu zabrali, z Litoměřic přivezli důležité body v boji o play off. Hokejisté Zlína zvládli těžkou šichtu v Kalich Aréně, na severu Čech zvítězili 4:1 a v tabulce Chance ligy se přiblížili elitní šestce, kterou nyní uzavírají Přerov a právě Litoměřice.

Za Berany, které stále bojují s rozsáhlejší marodkou, se postupně prosadili Darek Hejcman, Dominik Luža, Jiří Suhrada a Pavel Sedláček. Porážku Litoměřic mírnil Kuťák.

První třetinu jsme "byli ještě v autobuse", nejeli nám nohy, odskakovali nám puky od hokejky a když jsme se dostali do šance tak jsme netrefili bránu. Bylo důležité ze jsme první třetinu uhráli na 0:0. Ve druhé třetině jsme ubránili pětiminutové oslabeni ve kterém jsme dali gól a dostali jsme se do hry. Bohužel jsme při naší přesilovce taky inkasovali. Ve třetí třetině jsme soupeři odskočili a zvládli výborné ubránit další oslabení. Po cely zápas nás podržel gólman Kořének, který předvedl výborný výkon,“ zhodnotil středeční duel 47. kola asistent trenéra Zlína Oldřich Horák.

Moravané v Litoměřicích uspěl i bez marodů Köhlera a Gazdy. Naopak do prvního útoku se vrátil Denis Kindl.

Hokejistům Vsetína naopak středeční venkovní duel nevyšel, v Prostějově prohráli 2:5.

Chance liga, 47. kolo -

HC Stadion Litoměřice - PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Kuťák (Procházka) – 26. Hejcman, 33. Luža (M. Lang, Talafa), 45. Suhrada (Kindl), 50. P. Sedláček (Sadovikov) . Rozhodčí:Zavřel, Petružálek – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 25:21. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 31:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Litoměřice: Sklíba – Jebavý, Černohorský, Výtisk, Němec, Hampl, Holý, Böhm, Kroupa – Procházka, Kuťák, Svoboda – Válek, Jícha, Berka – Ton, Cikhart, Senčák – Slavíček, Pártl.

Zlín: Kořének – Husa, Zbořil, Suhrada, Riedl, Novotný, Talafa, Burian – Lang, Kindl, Sedlák – Kubiš, Hejcman, Frömel – Luža, Gago, Čechmánek – Sedláček, Sadovikov, Heš.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - VHK ROBE VSETÍN 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Ostřížek (Hašek, Pěnčík), 19. Burian (Jáchym, Ostřížek), 31. Slanina (Malák), 48. Maruna (Jáchym, Jandus) - 3. Říha (Bláha), 53. Berzinš (Smetana, Rob). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Otáhal, Roupec. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1342. Střely na branku: 22:29.

Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta – Maruna, T. Jáchym (A), Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec (C), Jansa – Veselý, Vlach, Illéš

Vsetín: Žukov – Česánek, Říha, Hryciow, Voženílek, Smetana (A), Ondračka – Jonák (C), Bērziņš, Rob (A) – Hořanský, Klhůfek, Holec – Jenyš, Přikryl, R. Půček – Berger, Š. Bláha, Číp – Lichanec

Autor: Michal Konečný