Berani díky skvělému Hufovi srazili vedoucí Porubu, Vsetín padl v nájezdech

Vyšlápli si na lídra, urvali velmi cenné tři body. Zlínští hokejisté dál živí naději na postup do předkola play-off. Berani v Chance lize navázali na předchozí velmi dobrý výkon v domácím duelu s Frýdkem-Místek a ve 39. kole Chance ligy zdolali Porubu na jejím ledě 2:0. Další prohru si naopak do statistik připsal Vsetín, který padl po samostatných nájezdech s Kolínem.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy rozhodli o výhře dvěma brankami v rozmezí 38 vteřin během první třetiny. Branky dali Petr Kratochvíl a Tomáš Pospíšil. Poruba se nevzdala a od druhé třetiny si vytvořila převahu, kterou však nedokázala vyjádřit gólově. Hostující gólman Huf pochytal celkem 38 střel a podruhé v letošní sezoně vychytal čisté konto.

Věřím, že týmu výhra nad lídrem soutěže dodá impuls,“ uvedl asistent trenéra PSG Berani Zlín Oldřich Horák, který si výhry nad Porubou považuje. „Jsme rádi, že si odsud odvážíme tři body. Historie se nebude ptát, jak jsme tady hráli,“ prohlásil a zároveň vyzdvihl Petra Kratochvíla. „Hráče jeho typu jsme v týmu potřebovali,“ říká. Hodně nám pomáhá v útočné fázi. Tato výměna nám vyšla a věříme, že se mu bude dařit i nadále,“ přidal Horák.

Z hráčů vyzdvihl především spolehlivého gólmana Hufa. „Měl největší podíl na vítězství, neboť Poruba nás dvě třetiny jasně přehrávala,“ ví dobře. „První třetina měla vyrovnaný průběh. Od druhé třetiny nás podržel skvělý brankář Huf, který předvedl výborný výkon,“ dodal zlínský asistent.

Berani poskočili v tabulce na jedenácté místo a na předkolo play-off ztrácí již pouhé dva body. Zlín začne poslední čtvrtinu základní části v sobotu 21. ledna v Kolíně.

Hokejisté Vsetín získali ve středu v Kolíně jeden bod, když podlehli Kozlům 1:2 po samostatných nájezdech. Valaši začali lépe, do vedení je poslal přesnou trefou Riku Sihvonen. Za domácí ovšem vyrovnal Zdeněk Čáp, a ačkoliv měli Vsetínští řadu možností utkání rozhodnout, další recept na brankáře Soukupa už nenalezli. V páté sérii nájezdů pak bonusový druhý bod Kolínu vystřelil Lukáš Pajer.

Myslím si, že jsme na tom byli ve hře pět na pět lépe, vytvářeli si šance, ale bohužel už je to asi pátý nebo šestý zápas, kdy dáme jenom jeden gól a utápíme se v tom více a více. Pokud nebudeme dávat alespoň dva nebo tři góly, tak nevyhrajeme. Dneska se to potvrdilo. O tom to u nás teď je: Nepadá nám to tam. Ani nějaký odporný gól, když to tak řeknu. Je to furt stejné, ve finále jsme mohli v závěru i o bod přijít. Chtěli jsme dva body nebo tři a máme jeden, takže zklamání. Musíme se ale dívat dál,“ prohlásil trenér Vsetína Radim Kucharczyk.

Chance liga, 39. kolo -

HC RT TORAX PORUBA 2011 - PSG BERAN ZLÍN 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Kratochvíl (Suhrada, Gazda), 11. T. Pospíšil (M. Zbořil). Rozhodčí: Kubičík, Vrba - Kučera, Peluha. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1 767. Střely na branku: 38:23. Zblokované střely: 21:12. Bloky: 12:21. Vhazování: 26/46 (57%) - 20/46 (43%). Průběh utkání: 0:2.

SC MARIMEX KOLÍN - VHK ROBE VSETÍN 2:1 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Čáp (Korkiakoski), rozhodující nájezd Pajer – 25. Sihvonen (Přikryl, Rob). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Hnát, Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 20:22. Diváci: 814.