Přejít k hlavnímu obsahu
Vsetínský most půjde k zemi

Vsetínský most půjde k zemi

Vsetín

Most na Jasence ve Vsetíně čeká kvůli havarijnímu stavu demolice. Obyvatelé lokality Horní Jasenka se proto musí připravit na půl roku trvající omezení, než bude postaven most nový.

 

Přes zmíněný most vede jediná silniční spojnice mezi výpadovkou ze Vsetína na Dušnou a zhruba dvacítkou obytných domů ve svahu naproti bývalému jaseneckému lyžařskému vleku. „Protože se most nachází v neopravitelném havarijním stavu, je nutná jeho demolice a nahrazení novou konstrukcí. Jedná se o jediný přístupový bod k stávající obytné zástavbě, která se navíc má rozrůstat,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že zhotovitel prací, jímž se na základě veřejné soutěže stala společnost Porr, převzal staveniště na konci května.

 

V první řadě jej čeká stavba provizorního mostu, který vyroste v sousedství toho stávajícího, aby byla i během realizace této akce zajištěna dopravní obslužnost celé lokality. Provizorní dřevěná konstrukce na ocelových nosnících bude mít nosnost 23 tun, což umožní i průjezd vozidel složek Integrovaného záchranného systému nebo svozové techniky technických služeb,“ ubezpečila stavební technička radnice Milada Chudárková.

 

Následovat bude demolice stávajícího mostu a stavba nového železobetonového s neomezenou zatížitelností. „Veškeré práce by měly skončit v polovině listopadu a z rozpočtu města si vyžádají 5,27 milionu korun,“ uzavřel starosta Růžička.