Vsetín se dostal do čela první ligy před Porubu, Zlín vybojoval alespoň bod

Vsetín

Hokejisté Vsetína vyhráli v 29. kole první ligy doma nad posledními Pardubicemi B 3:2 a díky sedmému vítězství za sebou se dostali do čela tabulky o bod před Porubu, která na vlastním ledě podlehla Prostějovu 1:4.

Vsetín se záložním týmem Dynama prohrával od 29. minuty po brance Ondřeje Matýse, ale v čase 37:19 v přesilové hře vyrovnal Jan Berger a 33 sekund před koncem druhé třetiny otočil stav Jan Štefka. Ve 46. minutě smazal ztrátu obránce Tomáš Hanousek, ale v čase 54:16 rozhodl zadák Ondřej Smetana.

„Myslím si, že Pardubice byly nejlepším týmem, s kterým jsme za poslední dobu hráli. Do karet nám taky nešlo, že jsme inkasovali první gól. Pomohli jsme si přesilovkami a po druhé třetině jsme vedli 2:1, nicméně po hrubé chybě jsme dostali vyrovnávací gól. Naštěstí nám trn z paty opět vytrhl Ondřej Smetana, který má parádní střeleckou formu. Výjimečně jsme vyhráli o jeden gól, ale tři body se počítají,“ uvedl po sobotním duelu kouč Vsetína Jiří Weintritt.

Zatímco Valaši v prosinci září, krajský rival se dál trápí. Zlín pod Říhou, který nahradil Rostislava Vlacha, ve středu prohrál v Šumperku 1:3 a o moc lépe se mu nevedlo ani v sobotu na Vysočině.

V Pelhřimově proti domácí Jihlavě musel dohánět ztrátu od 10. minuty, kdy skóroval Patrik Miškář. Za 51 sekund sice pokračující přesilovou hru využil Petr Mrázek, ale Dukle vrátil ve 14. minutě vedení Richard Cachnín a 10 vteřin před koncem první třetiny upravil Tobiáš Handl na 3:1.

Ve 32. minutě dostal Berany na kontakt Vojtěch Riedl a v polovině třetí třetiny vynutil nastavení Ondřej Kachyňa. V čase 63:29 rozhodl Radek Pořížek.

„Přes dvě třetiny jsme byli lepším týmem, Jihlavu jsme dostali pod tlak. Na naší hře byl pohyb, nasazení, ale bohužel nám scházely branky. Prvních deset minut sice nebylo podle představ, ale poté jsme byli lepším týmem. Porážka nás mrzí a velká škoda, že jsme nevyválčili tři body," posteskl si asistent trenéra Zlína Oldřich Horák.

Chance liga, 29. kolo -

VHK ROBE VSETÍN - HC DYNAMO PARDUBICE B 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Berger (Smetana, Rob), 40. Štefka (Němec), 55. Smetana (Jenyš) – 29. Matýs (Zdráhal, Kaut), 46. Hanousek (Kaplan, Machač). Rozhodčí: Hucl, Rapák – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1792. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 8:9. Vhazování: 25:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC DUKLA JIHLAVA - PSG BERAN ZLÍN 4:3 PO PRODLOUŽENÍ (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Miškář (Bilčík), 14. Cachnín (Pořízek, Skořepa), 20. Handl, 64. D. Kolář (Pořízek, Handl) - 10. P. Mrázek (Bartko, Honejsek), 32. Riedl (Kachyňa, P. Mrázek), 51. Kachyňa (P. Mrázek, Honejsek). Rozhodčí: Skopal, Zubzanda - Kleprlík, Kotlík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 724. Střely na branku: 29:40 Zblokované střely: 5:8. Bloky: 8:5 Vhazování: 27/50 (54%) - 23/50 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.