Přejít k hlavnímu obsahu
Vsetín prohrál i druhý barážový duel, Jágr překonal rekord NHL

Vsetín

Hokejisté Vsetína neuspěli ani ve druhém barážovém zápase o extraligu. Po úvodní venkovní porážce 1:4 nestačili na Kladno ani ve čtvrtek, prohráli 2:7 a v sérii na čtyři výhry ztrácejí 0:2. Gólem a asistencí se na úspěchu Rytířů podílel dvaapadesátiletý hrající majitel klubu Jaromír Jágr, který se představil poprvé od 10. února od duelu s Vítkovicemi.

Valaši se musí výrazně zlepšit, aby mohli pomýšlet na vyrovnání série a postup do extraligy. Hlavně ve čtvrtek na soupeře nestačili, propadli v defenzivě.

Měli jsme špatný vstup do utkání. Dostali jsme góly ve 2. a 8. minutě, to nebylo dobré. Potom jsme si pomohli přesilovkou. Za stavu 1:2 jsme se zvedli v pohybu, měli jsme aktivitu. Výsledek toho byla šance Adama Hořanského, nepodařilo se mu uklidit kotouč do poloodkryté brány. Myslím si, že za stavu 2:2 bychom s utkáním ještě mohli ještě něco dělat. Nepodařilo se a velmi důležité pro vývoj utkání byla třetí branka v naší síti 16 sekund před koncem první třetiny, kdy jsme měli dobře dobruslený útok Kladna do naší obrany, ale špatně rozebrané hráče. Do kabiny se šlo minus dva, a i když jsme se upozorňovali na vstup do druhé třetiny, tak jsme hned dostali dva góly. Dá se říct, že bylo po utkání,“ prohlásil kouč Vsetína Jiří Weintritt.

Hosté se museli obejít bez beka Smetany, který odstoupil v prvním dějství úvodního utkání. Nahradil jej Hryciow a místo Berzinše v útoku se zařadil Kern.

Hvězdou utkání byl Jaromír Jágr. Legendární útočník rozjásal kladenské fanoušky ve vyprodaném ČEZ stadionu hned při prvním střídání po 119 sekundách hry. Před odkrytou branku mu předložil puk Strnad a pro druhého nejproduktivnějšího hráče historie NHL to byl první gól od 26. února loňského roku. V této sezoně si v základní části extraligy připsal čtyři asistence.

Jágr, jemuž je 52 let a 63 dnů, překonal i nejstaršího hráče historie NHL Gordieho Howea, který hrál ve věku 52 let a 11 dnů.

Rytíři pokračovali v tlaku, po první třetině vedli 3:1. „Měli jsme dobrý pohyb od první třetiny, dali jsme dva góly a zdálo se nám, že jsme měli nad utkáním dobru kontrolu. Vsetín se dostal do zápasu přesilovkou. Pak měli momentum čtyř pěti minut, kdy byli v útočné třetině a největší šanci Brízgy (Adam Brízgala, pozn. red.) krásně chytil. Gól Tondy Melky chvilku před koncem první třetiny byl hodně důležitý,“ pochvaloval si domácí kouč Otakar Vejvoda.

Středočeši v zápase dominovali, nakonec Moravany přehráli 7:2 a sérii mohou rozhodnout už v Brně. Třetí a čtvrtý duel se budou hrát v neděli a v pondělí v barážovém azylu šampiona první ligy v Brně.

Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín 7:2 (3:1, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Jágr (J. Strnad), 9. Tralmaks (Filip), 20. Melka (J. Strnad, Ticháček), 22. Smoleňák (Tralmaks, Sideroff), 23. Melka (J. Strnad, Jágr), 34. M. Procházka (Slováček), 37. M. Procházka (Jarůšek) - 10. Jonák (Teper, Š. Jenáček), 27. Klhůfek (Teper, Š. Jenáček) . Rozhodčí: Vrba, Šindel - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 10:7, navíc Jonák (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci. 5200 (vyprodáno). Stav série: 2:0.

Kladno: Brízgala - Ticháček, T. Hejda, Babka, Slováček, Martenet, Veber - M. Procházka, Filip, Jarůšek - Tralmaks, Sideroff, Smoleňák - Kusý, Pytlík, Frolík - Jágr, Melka, J. Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

Vsetín: P. Romančík - Š. Jenáček, Hryciow, Teper, Staněk, Larsen, Ondračka, Kojo - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, M. Kratochvil, Hořanský - Š. Bláha, Matějček, Holec - Zabusovs, Kern, O. Machala. Trenér: Weintritt.

Autor: Michal Konečný