Vsetín postoupil do finále Chance ligy, o baráž se utká se Zlínem

Vsetín

Hokejoví fanoušci se mají na co těšit. Po Zlínu se do finále Chance ligy probojovali také hokejisté Vsetína, kteří loni neuspěli proti Jihlavě a letos se o baráž utkají s krajským rivalem. Čtvrtý triumf v sérii s Prostějovem trefil ve 46. minutě Ondřej Smetana.

Zatímco hráči Robe první mečbol před vlastním publikem neproměnili, další šichtu na Hané zvládli, ale na čtvrtou výhru se znovu pořádně nadřeli. Celá série byla ostatně velmi vyrovnaná: hned pět utkání z šesti skončilo rozdílem jediné branky.

Skóre otevřel ve 13. minutě Říha, který využil přesilovou hru. Prostějov skóre srovnal až na konci prostřední části, v čase 39:59 srovnal Illéš.

Vsetín překlopil zápas na svoji stranu v úvodu třetí třetiny. Prosadil se Smetany, jehož nahození z úhlu se do sítě odrazilo od nohy domácího obránce Maláka.

Jestřábi ani přes zvýšené úsilí na vyrovnání nedosáhli, sezoně pro ně skončila.

Naopak Vsetín se tak po roce znovu bude ucházet o možnost vyhrát play-off Chance ligy. Fanoušky čeká pikantní série s regionálním rivalem ze Zlína.

Chance liga, 6. semifinále -

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - VHK ROBE VSETÍN 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Illéš (Bartko) – 13. Říha (Smetana, Rob), 46. Smetana (Jenyš). Rozhodčí: Kubičík, Pilný – Zídek, Komínek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 3429. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Prostějov: Pavelka – Staněk, Pěnčík, Bartko, Malák, Valenta, Hamšík – Venkrbec, Jandus, Maruna – Jansa, Slanina, Hašek – Illéš, T. Jáchym, Ostřížek – Veselý, Vlach.

Vsetín: Vošvrda – Hryciow, O. Němec, Jenáček, Česánek, Krajčík, Smetana, Říha – Hořanský, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Berger – Půček, Sihvonen, Š. Bláha – Lichanec, Jenyš, Číp.