Přejít k hlavnímu obsahu
Účastníci Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku ušli úctyhodných 9 301 kilometrů

Účastníci Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku ušli úctyhodných 9 301 kilometrů

St 20. 7. 2022 - 11:03 Vsetín

Uplynulý týden byl ve Vsetíně ve znamení turistiky. Konal se zde totiž 31. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku. Novinkou letošního ročníku byla možnost využití cyklotras.

 

Program letošního ročníku, kterého se zúčastnilo celkem 146 přihlášených účastníků, mezi nimiž bylo i 12 turistů ze Slovenska, odstartoval v sobotu 9. července prezencí a oficiálním zahájením ve vsetínském Domě kultury. Tamtéž byl o pět dní později také slavnostně zakončen.

 

Milí turisti, jsem ráda, že vás po celotýdenních výšlapech vidím všechny zdravé a usměvavé. Vyjít na vrchol hory je hezká věc, ale hlavní je vrátit se ve zdraví domů. To se nám v letošním roce podařilo, nikomu se nic nestalo,“ sdělila přítomným milovníkům turistiky během závěrečného ceremoniálu místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.

 

Všichni účastníci ušli za celý týden celkem 9 301 kilometrů, což je stejná vzdálenost jako z České republiky do Indie. Ten, kdo absolvoval plný program, měl v nohách úctyhodných 171,5 kilometru. Turisté se podívali například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, na Svantovítovu skálu či Ochmelov, do slovenských Strážovských vrchů, k památníkům T. G. Masaryka a Franze Josefa u Valašského Meziříčí nebo na Prženské paseky.

 

Letos jsme účastníkům nabídli několik zásadních novinek, například možnost obdivovat krásy krajiny ze sedla kola, další novinkou byla možnost načíst jednotlivé trasy v elektronické podobě přímo do chytrého telefonu, čehož hojně využívali zejména mladší účastníci,“ uzavřel místostarosta Pavel Bartoň.