Triatlonista Grebík opět zářil! Na prémiovém Evropském poháru v Maďarsku byl stříbrný

Vsetín

Se stříbrnou medailí se vrací z Evropského poháru v Tiszaújvárosi český triatlonista Radim Grebík. Ve východním Maďarsku si nadějně vedla také Michaela Štěrbová, která finišovala na 12. místě, pak ale byla diskvalifikována kvůli neodpykané penaltě. Alžběta Hrušková byla dvacátá.

Závod v Tiszaújvárosi, který se konal o víkendu 16. a 17. července, patří k nejprestižnějším a nejlépe obsazeným akcím v kalendáři organizace Evropský triatlon. V minulosti se dokonce konal jako Světový pohár, nyní nese prémiový statut Europe Triathlon Premium Cup.

V sobotu byly na programu semifinálové jízdy na sprint distanci (0,75 – 20 – 5 km), do kterých zasáhlo celkem osm Čechů. Nejlepší výsledek si v nich připsal Radim Grebík, který jako jediný český muž postoupil do nedělního třicetičlenného finále. V něm byl po plavecké části až na 22. pozici.

Na kole se pak dostal do skupiny na 6. až 20. příčce, která na technicky obtížné trati dostihla některé závodníky před sebou. Do běhu šel jako sedmý se ztrátou 40 vteřin na nejlepší trojici. Fantastickým během se ale propracoval ke druhému místu. Rychlejší byl pouze Maďar Csongor Lehmann, který byl v cíli o 19 vteřin dřív.

Jsem strašně spokojený. Nečekal jsem, že zrovna tady bych se dostal poprvé v životě na stupně vítězů v Evropském poháru, ale hnal mě dopředu celý tým, takže to pro mě byl úžasný zážitek,“ usmíval se v cíli Grebík.

Co se týče taktiky, ta se v Tiszaújvárosi plánovat nedá, protože první bójka je už po sto metrech plavání, takže se z toho stává velká rvačka a člověk neví, kde ho to vyplivne, bez ohledu na to, jestli plave dobře, nebo špatně. Pak jsem byl trochu rozhozený z toho, že na kole ujelo pět lidí. Někdo z té skupiny odpadl, ale nepodařilo se nám je dojet, tak jsem byl aspoň rád, že ztráta na ně nenarůstala. Pak se mi povedlo druhé depo, což mě nakoplo. Nemyslím, že bych v běhu podal nějaký extra výkon, ale na ostatních byla víc znát únava z toho, že jsme jeli druhý sprint ve dvou dnech,“ dodal Grebík

Evropský pohár Premium, Tiszaújváros (Maďarsko)

Muži: 1. Csongor Lehmann (Maď.) 53:18, 2. Radim Grebík 53:37, 3. Gergely Kiss (Maď.) 53:41 … 43. David Martin 53:24, 49. Tomáš Zikmund 53:44, 59. Filip Tlamka 54:13, 65. Tomáš Kříž 54:52, 74. Filip Michálek 56:35

Ženy: 1. Zsanett Bragmayerová (Maď.) 59:39, 2. Selina Klamtová (Něm.) 59:57, 3. Anja Weberová (Švýc.) 1:00:12 … 20. Alžběta Hrušková 1:01:39, Michaela Hrušková diskvalifikována