Přejít k hlavnímu obsahu
Série Vsetína s Prostějovem se dramatizuje. Třetí duel ovládli Hanáci

Vsetín

Semifinálová série mezi hokejisty Vsetína a Prostějova se poněkud zamotává. Valaši nezvládli třetí utkání, na Hané prohráli 1:2 v prodloužení a je jisté, že se v neděli vrátí znovu na Lapač. Čtvrteční dramatický duel v 67. minutě rozhodl mladík Šimon Jelínek.

Hrdinou utkání byl ale především Ondřej Bláha, který se po jednozápasové absenci vrátil do prostějovské branky a pochytal 47 ze 48 vsetínských střel. Hanáci hlavně díky němu dramatizují vývoj série, která se dočká minimálně pátého pokračování.

Jestřábi po přesunu série na Hanou nastoupili zcela odlišným způsobem, než v úvodních střetnutích na Lapači. Již po dvaceti vteřinách hry mohl skóre otevřít Mrázek. Prostějovský útočník se dostal do bekhendové kličky, na Málka však nevyzrál.

V čase 5:50 už ale hosté prohrávali. Obrana Valachů nezachytila přesný pas Husáka směrovaný na Adama Havlíka, jehož musel nedovoleným zákrokem zastavit bránící Jenáček. Havlík se pak rozjel k samostatnému nájezdu a překonal Málka povedenou střelou umístěnou nad beton vsetínského brankáře.

Vsetín se po chvíli aklimatizoval na širokém prostějovském ledu, ale kombinace mu nešla. Vyrovnání přišlo až v 18. minutě.

Vše začalo u Kucharczyka, jenž žabičkou poslal puk Klímkovi, vsetínský útočník pak povedenou bekhendovou přihrávkou uvolnil Půčka a posledně jmenovaný dovedl pohlednou souhru Valachů k dokonalosti.

Prostějov měl šance i v prostřední části, ale Málek svůj tým podržel. Šance si vypracovali i Vsetínští, puk za záda Bláhy ovšem nepropasírovali. Vůbec největší příležitost Valachů měl před závěrem druhé třetiny Venkrbec, ale v samostatném úniku si na Bláhu nepřišel.

Hosté měli více ze hry, ale brzdila je vyloučení, když během poslední dvacetiminutovky dvakrát usedl na trestnou lavici Venkrbec. Šanci vstřelit rozdílovou branku měl při plném počtu hráčů na ledě Berger, ale neuspěl. Utkání tak za stavu 1:1 dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase museli Valaši čelit přesilové hře Jestřábů, tu sice dokázali ubránit, ale záhy inkasovali rozhodující branku. Zeman při rozehrávce zpoza branky nešťastně namazal na hůl Šimona Jelínka, jenž dokázal zaváhání vsetínského hráče dokonale využít a zajistil Prostějovu vítězství 2:1 v prodloužení.

Čtvrtý duel je na programu v pátek na Hané.

Chance liga, 3. čtvrtfinále -

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - VHK ROBE VSETÍN 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Havlík, 67. Š. Jelínek – 18. R. Půček (Klímek, Kucharczyk). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Jindra, Zídek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 23:44.

Prostějov: Bláha – Klimíček, M. Jáchym, Husák, Staněk, Zajíc, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Havlík – Beránek, Štefka, Švec – Podlaha, Koblížek, Jelínek – Janeček.

Vsetín: Málek – Smetana, Hryciow, Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko, Š. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Březina, Vítek – Berger, Vlach, Zeman.

Autor: Michal Konečný