Přejít k hlavnímu obsahu
O magnetickou rezonanci je ve Vsetíně velký zájem. Za první měsíc vyšetřila přes 200 pacientů

O magnetickou rezonanci je ve Vsetíně velký zájem. Za první měsíc vyšetřila přes 200 pacientů

Vsetín

Magnetická rezonance byla ve Vsetínské nemocnici slavnostně uvedena do provozu 4. října. Od té doby bylo na novém pracovišti vyšetřeno 204 ambulantních a 22 hospitalizovaných pacientů. O vyšetření rezonancí je velký zájem, aktuální čekací doba je pět týdnů.

 

Pacienti velmi pozitivně hodnotí, že již nemusí za vyšetřením magnetickou rezonancí dojíždět do vzdálených nemocnic a center, zájem je veliký. Díky připomínkám směrem ke Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra byla tato péče nakonec nasmlouvána se všemi pojišťovnami.

 

„V prvních dnech fungování jsme byli schopni nabídnout termín v rámci jednoho nebo dvou týdnů. Kalendář se ale rychle naplnil, aktuální čekací doba je pět týdnů,“ komentovala primářka radiodiagnostického oddělení Blanka Ludvová s tím, že převažují vyšetření mozku, krční, hrudní a bederní páteře a vyšetření kloubů. „Počet vyšetření mozku a páteře je zhruba vyrovnaný, vyšetření kloubů je o něco méně,“ hodnotila primářka.

 

Informace o vyšetření magnetickou rezonancí, pokyny pro pacienty i žádanku a informace pro lékaře najdou zájemci na webu nemocnice. „Prosíme pacienty, aby chodili na vyšetření včas, a pokud se nemohou dostavit, aby nás co nejdříve kontaktovali a uvolnili termín dalšímu zájemci, abychom mohli jejich čekání maximálně zkrátit,“ vyzvala primářka.

 

Pro rezonanci bylo zapotřebí vybudovat speciální přístavbu, kterou zafinancoval Zlínský kraj, a to částkou přesahující 56 milionů korun. „Přístroj a potřebné technologie za dalších bezmála 45 milionů korun jsme pořídili díky evropským dotacím z programu REACT-EU,“ připomněl ředitel nemocnice Martin Pavlica s tím, že zprovoznění magnetické rezonance završilo modernizaci v oblasti radiodiagnostiky.

 

„V posledních letech bylo obměněno téměř celé přístrojové vybavení radiodiagnostického oddělení: od moderního CT, přes novou rentgenovou techniku včetně mobilního rentgenu, moderních ultrazvuků, C-ramena pro operační sály až po diagnostické monitory,“ dodal ředitel.

 

Foto: Vsetínská nemocnice a.s.